Data: 16 listopada 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna, Pielęgnacja ciała i SPA
depilacja laserowa

Depilacja laserowa Vectus

Depilacja laserowa jest coraz częściej stosowanym zabiegiem, bowiem tylko ta metoda umożliwia uzyskanie gładkiej skóry i trwałego pozbycia się nadmiernego owłosienia. Przez lata zmieniała się technologia wykonywania tego typu zabiegów, dzięki czemu z biegiem czasu udawało się osiągać coraz lepsze rezultaty. Absolutnym przełomem i szczytowym punktem w rozwoju laserów było pojawienie się innowacyjnego urządzenia Vectus.

Dla wielu kobiet, nadmiar włosów w niektórych częściach ciała jest bardzo dużym problemem. Kobiety mają problem z częstą depilacją, ponieważ jest ona bardzo nieprzyjemna, a czasami nawet bolesna.  A każda z nas chciałaby mieć piękne i zgrabne nogi, pozbawione uciążliwego do usuwania owłosienia.

Mężczyźni z kolei bardzo często borykają się z problemem nadmiernego owłosienia na szyi, ramionach czy na plecach. Codzienna, przeprowadzana domowymi sposobami depilacja tych miejsc jest bardzo nieprzyjemna i często przynosi bardzo złe rezultaty, bowiem skutkuje jeszcze intensywniejszym przyrostem włosów oraz powoduje liczne podrażnienia skóry.

Zalety zabiegów laserem Vectus

Można powiedzieć że laser Vectus przebojem wdarł się do medycyny estetycznej i w tej chwili jest najchętniej stosowanym sposobem na trwałe pozbycie się nadmiernego owłosienia.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Kliniki Urody Maestria w Szczecinie: Największą zaletą stosowania tej metody depilacji – popularnie zwanej depilacją laserową – jest możliwość skutecznego przeprowadzenia zabiegu na skórze każdego kolorytu oraz dla każdego rodzaju owłosienia. Laser Vectus jest w stanie trwale usunąć nawet jasne czy rude włosy, z którymi wcześniej stosowane metody często miały trudności. Vectus daje nieosiągalną wcześniej gwarancję skuteczności i szybkości depilacji. Przy jego użyciu możemy bardzo sprawnie usunąć owłosienie z pod pach, z pleców, z twarzy, okolic bikini, nóg oraz innych części ciała.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza wykonanie konsultacji. W odróżnieniu od innych metod epilacji, przy korzystaniu z urządzenia Vectus nie ma konieczności wykonywania próby laserowej. Wszystkie potrzebne do wykonania zabiegu dane, otrzymujemy dzięki czytnikowi dotykowemu Skintel, który dokładnie określa poziom zawartości melaniny w skórze. Przed wykonaniem zabiegu powierzchnia skóry, na której jest wykonywany, powinna być dokładnie ogolona i czysta. Nie może być posmarowana żadnymi kremami i olejkami. W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, dobiera się odpowiedniej wielkości głowicę. Dane z odczytu czujnika Skintel przekazywane są do platformy Vectus i na ich podstawie ustawia się wszystkie niezbędne parametry lasera. Sam zabieg, dzięki odpowiedniemu schładzaniu depilowanej powierzchni, jest prawie bezbolesny.

Materiał Partnera