Data: 19 marca 2018 Kategoria: Okulistyka i optyka
Metody ochrony oczu i twarzy w miejscach pracy

Metody ochrony oczu i twarzy w miejscach pracy

Odzież ochronna jest niezwykle ważna z wielu powodów. Pamiętajmy, że pracownicy są wizytówką firmy, dlatego warto wybrać odzież, która pasuje do działalności przedsiębiorstwa i podkreśli profesjonalizm personelu. Pamiętajmy jednak, że głównym celem odzieży ochronnej jest zabezpieczenie ciała pracowników przed zagrożeniami związanymi z pracą. Szczególną uwagę należy zwrócić zwłaszcza na twarz i oczy. Osoby,  które w pracy są narażona na opiłki, odpryski i inne czynniki mechaniczne, biologiczne, chemiczne lub promieniowanie, powinny otrzymać od pracodawcy odpowiednie akcesoria chroniące oczy oraz twarz.

Odzież ochronna jest niezbędna w wielu różnych branżach. Potrzebują jej między innymi spawacze, budowlańcy, personel medyczny, pracownicy laboratoriów oraz magazynierzy. Wybierając odzież ochronną, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Istotna jest przede wszystkim jakość ubrań i ich solidność, jednak liczy się również wygoda, praktyczność i staranne wykończenie. Wysokiej klasy odzieży ochronnej szukajmy w sprawdzonej hurtowni, która cieszy się uznaniem klientów jak Ella w Lublinie.

Ochrona oczu i twarzy

Oczy są niewątpliwie bardzo delikatnym i wrażliwym organem, dlatego należy o nie dbać i starannie je chronić. Jeżeli istnieje jakiekolwiek ryzyko urazu, musimy sięgnąć po odpowiednie akcesoria, które zabezpieczą nas przed nieszczęśliwym wypadkiem. Zdecydowana większość produktów ochronnych na oczy, wyposażona jest w szybkę, która ma zabezpieczać nas przed wszelkich uderzeniami, odpryskami i opiłkami. Jeśli jesteśmy narażeni na promieniowanie, szybka powinna mieć właściwości filtracyjne.

Kiedy stosować środki ochronne na twarz?

Wszelkiego rodzaju akcesoria do ochrony oczy i twarzy powinniśmy stosować, gdy nasza praca związana jest z zagrożeniami takimi jak: promieniowanie optyczne, pyły i gazy, rozbryzgi cieczy i szkodliwych substancji chemicznych, stopione metale, czy łuk elektryczny. Wówczas pracodawca zobowiązany jest, aby wyposażyć nas w okulary ochronne, gogle, osłony twarzy lub osłony spawalnicze.

Odzież BHP w miejscu pracy jest niezwykle istotna. Dlatego zadbajmy, aby nasi pracownicy mieli do dyspozycji odzież ochronną, która zapewni im bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków. Pamiętajmy, że zakupione ubrania oraz akcesoria powinny być wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Ważne, żeby nie krępowały ruchów i były wygodne. Zwróćmy uwagę także na ich estetyczne wykończenie.

Materiał Partnera