Data: 12 maja 2016 Kategoria: Okulistyka i optyka
gabinet okulistyczny

Gabinet okulistyczny na miarę XXI wieku

Technika nieustannie posuwa się naprzód. Przejawia się ona w wielu dziedzinach naszego życia. Najwięcej pozytywnych zmian można zaobserwować w medycynie. Produkcja nowoczesnych maszyn umożliwia szybkie, bezbolesne badania oraz leczenie najbardziej skomplikowanych schorzeń. Zabiegi laserowe czy wymiana naturalnej soczewki oka to operacje okulistyczne, które odmieniają życie pacjentów. Zanim jednak lekarz zaleci nam operację lub dobierze okulary, należy wykonać szereg badań. W tym celu odwiedzamy gabinet okulistyczny wyposażony w najlepszy sprzęt.

Wyposażenie gabinetu okulistycznego

Nowoczesny gabinet okulistyczny cechuje się modnym wystrojem. Elegancki styl wnętrza wzbudza zadowolenie pacjentów. Najistotniejszą kwestią jest jednak wyposażenie. Można zaobserwować, że rynek sprzętów optycznych i urządzeń okulistycznych ciągle się rozwija. Lekarz może wykonywać badanie dna oka, jego ciśnienie, analizę pola widzenia czy stanu siatkówki. Przeprowadzenie każdego z nich wymaga zastosowania specjalnego sprzętu. Ten najlepszy posiada potwierdzenie jakości jakim są certyfikaty zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej. Autorefraktometr, tonometr, foropter, funduskamera, lampa szczelinowa, OPD-Scan czy biometr optyczny to tylko przykładowe sprzęty, w które powinien być wyposażony dobry gabinet. Może mieć on również dostęp do zestawów szlifierskich, pozwalających na obróbkę szkieł okularowych. Szlifiernia jest jednak przeznaczona głównie dla salonów optycznych. Poland Optical udostępnia katalog produktów, co ułatwia wybór odpowiedniego sprzętu.

Drobne urządzenia okulistyczne

Badania okulistyczne nie kończą się jedynie na analizie wzroku za pomocą specjalistycznej aparatury. Producenci umożliwiają dokonania szczegółowych badań nawet najmniejszych części oka. Do prawidłowego funkcjonowania gabinetu okulistycznego potrzebne są drobne sprzęty. Zalicza się do nich między innymi cylindry skrzyżowane czy egzoftalmometry. To drugie urządzenie pozwala na precyzyjny pomiar wytrzeszczu gałki ocznej. W gabinecie powinny znajdować się także próbne oprawki okularowe, tablice Snellena czy linijki do skiaskopii. Pozwalają one na przechowywanie szkieł testowych. Pozostałymi sprzętami, które powinny znaleźć się w wyposażeniu, są stereotesty i tablice Ishihara. Te drugie pozwalają ocenić zdolność widzenia barw pacjenta. Ponadto, lekarz powinien mieć dostęp do różnego rodzaju soczewek. Należą do nich te gonioskopowe czy kontaktowe, służące do diagnostyki i laserowania. Te bezkontaktowe nadają się natomiast do lamp szczelinowych.

Gabinety okulistyczne muszą stale podążać za szybkim rozwojem technologicznym. Ze względu na dużą konkurencję, muszą pracować tylko na najlepszym sprzęcie. Poland Optical umożliwia korzystanie ze sklepu internetowego. Pozwala to na szybkie i komfortowe zakupy na terenie całego kraju. Właściwe wyposażenie świadczy dobrze o gabinecie i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów.