Data: 31 października 2019 Kategoria: Okulistyka i optyka
optyka

Cenne pomoce dla optyków, okulistów i optometrystów

Korzystanie z nowoczesnych pomocy dla optyków, okulistów i optometrystów usprawnia codzienną pracę, ułatwia prowadzenie gabinetu oraz korzystnie wpływa na jakość świadczonych względem pacjentów usług. Postęp technologiczny sprawił, że nowoczesny gabinet nie jest jedynie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, ale także w cenne pomoce wirtualne, czyli specjalistyczne programy komputerowe.

W jaki sposób wirtualne pomoce dla optyków ułatwiają pracę?

Kompleksowa obsługa informatyczna gabinetu okulistycznego, optycznego i optometrycznego ma wpływ na komfort pracy specjalistów oraz ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków, które nie ograniczają się jedynie do diagnozowania i leczenia pacjentów oraz realizacji recept na okulary. Stworzone w tym celu programy komputerowe to niezbędne wsparcie na etapie rejestracji, diagnozowania pacjentów, wykonywania niezbędnych zapisów wyników badań oraz prowadzenia kartotek leczenia. Każdy ukierunkowany na skuteczne leczenie specjalista, doceni komfort korzystania z nowoczesnych, intuicyjnych w obsłudze oraz znacząco ułatwiających prowadzenie gabinetu pomocy dla optyków, okulistów i optometrystów.

Korzystanie z pomocy dla optyków znacząco usprawnia codzienną pracę. Dzięki temu, że specjalistyczne programy komputerowe są perfekcyjnie dopasowane do potrzeb specjalistów, zapewniają skuteczne wsparcie na każdym etapie pracy, począwszy od rejestracji pacjenta, a na prowadzeniu jego kartoteki skończywszy. Wpływa to na efektywność wykonywanych obowiązków zawodowych oraz ułatwia i usprawnia prowadzenie gabinetu – wyjaśnia ekspert z firmy Poland Optical.

Jakie funkcje pełnią pomoce dla optyków i jakie mają zalety?

Specjalistyczne oprogramowanie dla optyków, okulistów i optometrystów pozwala m.in. na:

  • szybką rejestrację pacjentów do dowolnej ilości lekarzy,
  • prowadzenie zapisów wyników badań,
  • prowadzenie innej dokumentacji medycznej,
  • tworzenie kartotek pacjentów,
  • automatyczne pobieranie danych wyników badań z urządzeń diagnostycznych,
  • drukowanie niezbędnych recept leków,
  • drukowanie recept na okulary i soczewki,
  • tworzenie ułatwiających pracę list leków i procedur medycznych,
  • łatwy dostęp do często używanych opisów schorzeń,
  • dowolną modyfikację tworzonych list przez każdego pracownika.

Wybierając program zapewniający kompleksową obsługę informatyczną gabinetu, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on dedykowany dla komputerów z różną wersją systemu Windows, bo wówczas nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów, które związane są z zakupem najnowszych wersji oprogramowania. Ważna jest też jak największa ilość dostępnych opcji, które pozwolą zwiększyć efektywność pracy, przyśpieszyć wykonywanie codziennych obowiązków zawiązanych np. z rejestracją pacjentów w gabinetach oferujących usługi różnych specjalistów oraz zyskać szybki dostęp do wyników badań z wielu urządzeń współpracujących. Zakup programów komputerowych, które usprawniają funkcjonowanie gabinetów optycznych, okulistycznych i optometrycznych, to skuteczna inwestycja w rozwój, zadowolenie pacjentów oraz komfort pracy specjalistów.

Materiał Partnera