Data: 31 stycznia 2019 Kategoria: Medycyna estetyczna
medycyna-estetyczna

Technologia pikosekundowa w medycynie estetycznej

Technologia PicoSure, która polega na zastosowaniu laserów pikosekundowych, pozwala na skuteczne pozbycie się występujących na skórze zmian barwnikowych. Jest to jedna z najnowocześniejszych technik stosowanych w medycynie estetycznej i w kosmetologii. Działanie laserów pikosekundowych pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie melazmy oraz wszystkich widocznych przebarwień skórnych. Metoda ta jest również stosowana do usuwania tatuaży.

Na czym polega laseroterapia pikosekundowa?

Zabiegi z wykorzystaniem laserów pikosekundowych polegają na posyłaniu bezpośrednio w miejsce występowania przebarwień lub blizny na skórze, impulsów w postaci wiązki światła laserowego. Impuls wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą, zamienia się w energię kinetyczną, która wywołując wysokie ciśnienie, rozbija barwnik skóry na malutkie elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć.

Jak dodaje nasz rozmówca, specjalista z Kliniki Medycyny Estetycznej Zawodny:

Zabieg PicoSure jest bardzo precyzyjny, co sprawia, że pacjenci nie odczuwają podczas jego wykonywania żadnego dyskomfortu, a poza tym eliminuje się ryzyko powstawania jakichkolwiek blizn pozabiegowych.

Pierwsze efekty są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu. Melazma czy innego typu przebarwienia skórne od razu zaczynają znikać. Przez pewien czas po wykonaniu zabiegu laserem pikosekundowym, skóra może mieć nieco jaśniejszą barwę, jednak bardzo szybko powraca jej naturalny odcień.

Jakie efekty daje zabieg laserem pikosekundowym?

We współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej lasery pikosekundowe mają bardzo wiele zastosowań. Oprócz usuwania melazmy lasery te umożliwiają także usunięcie innego typu głębokich i powierzchniowych zmian barwnikowych skóry, powstałych zmian hormonalnych, a także blizn. Technologia pikosekundowa znajduje także zastosowanie w leczeniu trądziku oraz w usuwaniu tatuaży, i to niezależnie od tego, przy jakich użyciu tuszy były one wykonane.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania?

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, nie każdy może się mu poddać. Przede wszystkim lasera pikosekundowego nie wykorzystuje się w przypadku pacjentów chorujących na raka czy zarażonych żółtaczką lub wirusem HIV. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są także schorzenia skórne, m.in. łuszczyca, oraz zaburzenia związane z krzepnieniem krwi. Zabiegów z użyciem lasera pikosekundowego nie wykonuje się także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Materiał Partnera