Data: 20 lipca 2017 Kategoria: Medycyna estetyczna
stomatologia-estetyczna

Stomatologia estetyczna – sposób na piękny i zdrowy uśmiech

Niewielu z nas może się poszczycić pięknym, perfekcyjnym uśmiechem. Równe, białe zęby kojarzą się nam głównie z gwiazdami filmowymi albo osobami występującymi w reklamach telewizyjnych. Tymczasem każdy może mieć fantastyczny, olśniewający uśmiech. Trzeba jednak do tego problemu podejść kompleksowo, a wystarczą dwa słowa: stomatologia estetyczna.

Filary pięknego uśmiechu

Dentyści specjalizujący się w stomatologii estetycznej wskazali cztery czynniki, które wpływają na piękno naszego uśmiechu. To nie tylko kwestia białych, równych zębów. Filary pięknego uśmiechu według specjalistów to:

  • Odpowiedni kształt – zęby muszą idealnie współgrać z rysami twarzy, budową warg i dziąseł.
  • Właściwe proporcje – idealny uśmiech powinien być opary na proporcjach schematu litery „T”.
  • Dobra perspektywa – dzięki niej możemy uwypuklić pewne cechy anatomiczne, tworząc iluzję perfekcyjnego uśmiechu.
  • Symetria – czwarty, ostatni filar polega na tym, by pracując nad uśmiechem, pilnować odpowiedniej wielkości i kształtu obu stron twarzy.

O to, jak powinien wyglądać idealny uśmiech, zapytaliśmy eksperta:

Pojęcie estetyki nie zawsze jest w stomatologii jednoznaczne. Nawet śnieżnobiałe, równe zęby nie będą estetyczne, jeżeli stanowią tylko oderwany fragment całości, a pozostałe są inne – wyjaśnia stomatolog z SE+. Studio stomatologii estetycznej. Marząc o idealnym uśmiechu, musimy więc działać wieloetapowo – nie wystarczy samo wybielanie. Potrzebna jest kompleksowa pomoc stomatologiczna.

Jak pracować nad uśmiechem?

Z pomocą w walce o piękny uśmiech przychodzi nam stomatologia estetyczna, pozwalająca znacznie poprawić estetykę naszych zębów, nawet jeśli wcześniej były one w kiepskiej kondycji. Jedną z ważnych metod, stosowanych dziś przez dentystów, jest stomatologia zachowawcza. To technika, która w bardzo estetyczny sposób pozwala uzupełniać ubytki. Służy ona też do korygowania kształtu zębów – od niego także zależy to, jak wygląda nasz uśmiech. Dzięki takim zabiegom może zostać wytyczona właściwa linia uśmiechu. Pozwala to osiągnąć bardzo dobry efekt estetyczny. Dzięki stosowaniu różnorodnych materiałów, dostępnych dziś na rynku, dentysta może doskonale imitować naturę – jeśli chcemy odtworzyć nasz uśmiech sprzed choroby lub utraty zębów. Jeśli jednak natura nie obdarzyła nas ładnym uśmiechem, możemy to nadrobić. Specjalista stomatologii estetycznej poprawi wszelkie niedoskonałości. Dobry dentysta swoją pracę wykona w taki sposób, że nasz uśmiech będzie idealnie pasował do naszych rysów twarzy i wyglądał naturalnie. Właśnie to jest największą sztuką.