Data: 26 października 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna

Operacje plastyczne biustu to nie tylko implanty

Jednymi z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest powiększanie biustu. Pacjentki decydują się na nie z wielu powodów. Bardzo często chodzi o estetykę, lecz wraz z wiekiem czy po przejściu ciąży pojawiają się kolejne powody, dla których kobiety chcą poddać się operacji.

Operacje plastyczne to nie tylko zabiegi wszczepiające implanty, aby powiększyć piersi. Zachodzące procesy związane z okresem ciąży czy postępującym procesem starzenia wpływają na utratę jędrności i elastyczności biustu. W takich wypadkach zalecane jest podniesienie piersi. Nie gwarantuje to jednak odzyskania estetycznego wyglądu. W części wypadków należy wykonać podniesienie i powiększenie biustu, aby uzyskać najlepszy efekt.

2.jpg

W wyniku ciąży biust może powiększyć swoje naturalny rozmiary. W następstwie tego dochodzi do rozciągnięcia skóry. Piersi tracą jędrność i elastyczność, co w efekcie prowadzi do ich obwisania. Same implanty nie są w stanie w większości przypadków zagwarantować uniesienia biustu. Zabieg podniesienia piersi z ich jednoczesnym podniesieniem jest zalecane dla kobiet, którym zwiotczenie skóry doprowadziło do opadnięcia piersi. Zabieg zalecany jest głównie dla kobiet, które posiadają już dzieci i nie planują kolejnej ciąży. Wiąże się to z ryzykiem ponownej zmiany w wyglądzie piersi.

Operacja tego typu jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Z reguły może ona trwać nawet do 4h. W pierwszej fazie operacji chirurg wprowadza pod gruczoł piersiowy lub mięsień dobrany wcześniej implant. Dobiera się je w fazie konsultacji z lekarzem. Po wprowadzeniu implantu przystępuje się do redukcji nadmiaru zwiotczałej skóry. W tym celu dokonuje się nacięć przypominających kształt kotwicy. Daje to gwarancję, że rany pooperacyjne będą minimalnie widoczne. W efekcie odpowiednio wymodelowane piersi dają efekt ich uniesienia. Po operacji pacjentka powinna nosić specjalny stanik przez około 6 tygodni. Po 3 miesiącach można ocenić efekty operacji.

Należy pamiętać, że efekty operacji nie są stałe. Biust jest podatny na procesy starzenia oraz grawitację, dlatego należy się liczyć, że z czasem efekt ten może się nieznacznie zmienić. Partnerem artykułu jest warszawska klinika medycyny estetycznej Christoffer Ingves, która specjalizuje się w operacjach plastycznych biustu.

Materiał Partnera