Data: 24 maja 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna, Uroda
makijaz permanentny

Nieustające piękno – makijaż permanentny

Nie bez powodu Polki uznawane są za najpiękniejsze kobiety w Europie, a wg niektórych nawet na świecie. Oczywiście, natura odgrywa tu niebagatelną rolę, jednak faktem jest również to, że przywiązujemy bardzo dużą wagę do naszego wyglądu i po prostu umiemy o siebie dbać. Jest to powód do dumy, z drugiej strony troska o urodę zabiera nam dużo czasu i energii. Metodą na nienaganny wygląd w każdej sytuacji jest makijaż permanentny.

Idealny wygląd od rana

Chociaż zazwyczaj nie przesadzamy z intensywnością makijażu, większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu kompletnie au naturel. Pomadka, kredka i tusz do rzęs to obowiązkowy zestaw każdej dziewczyny – wylicza ekspertka z Alei Piękna. Niestety, wykonanie nawet podstawowego makijażu jest czasochłonne, a kosmetyki kolorowe łatwo się rozmazują. Jeżeli chcesz cieszyć się perfekcyjną urodą jeszcze przed poranną toaletą, a nawet podczas biegania czy na basenie – idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny.

Czym jest makijaż permanentny?

Dla niektórych może zabrzmieć to trochę strasznie – makijaż permanentny to nic innego jak tymczasowy tatuaż. Różnica polega na głębokości wprowadzenia barwnika oraz rodzaju pigmentu. Barwniki stosowane do makijażu permanentnego są całkowicie naturalne (pochodzenia roślinnego), dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla zdrowia i z upływem czasu znikają. Ponieważ pigment wprowadzany jest bardzo płytko, zabieg jest niemal bezbolesny i do jego wykonania wystarczy znieczulenie naniesione na skórę w postaci kremu. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Jakie efekty daje makijaż permanentny?

Makijażu permanentnego używa się do podkreślenia naturalnych atutów twarzy lub korekcji niedoskonałości. Najważniejsze obszary poddawane zabiegom to brwi, powieki i usta – wyjaśnia specjalistka Centrum Urody Aleja Piękna.

Makijaż permanentny oczu

Dzięki umiejętnie wykonanemu makijażowi trwałemu możemy podkreślić spojrzenie, uzyskać efekt „otwarcia” oka, optycznie podnieść powiekę lub nawet poprawić wygląd zbyt blisko lub zbyt szeroko rozstawionych oczu. Doświadczone linergystki potrafią zagęszczać optycznie rzęsy oraz brwi i nadawać im idealny kontur.

Makijaż permanentny ust

Niektóre panie obawiają się stosowania makijażu permanentnego ust, ponieważ boją się zbyt przerysowanego efektu. Jednak profesjonalny makijaż ust daje bardzo naturalne efekty, zapobiega zanikowi czerwieni wargowej. Zazwyczaj mocniej zaznaczany jest kontur ust. W zależności od potrzeb, za jego sprawą wargi są optycznie powiększane lub zmniejszane. Wewnątrz konturu wykonuje się delikatniejsze cieniowanie, dzięki czemu ostatecznym efektem jest zdrowy, delikatny kolor.