Data: 9 sierpnia 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna

Leczenie wrastających paznokci – metoda kostki Arkady

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą metodą leczenia wrastających paznokci było zerwanie paznokcia. Niestety metoda ta w wielu przypadkach okazywała się nieskuteczna i wiązała się z dużą bolesnością stopy oraz długim okresem rekonwalescencji. Czy obecnie mamy do dyspozycji bardziej skuteczne metody leczenia tej dolegliwości?

Metoda kostki Arkady

Adrian Arkada jest Polakiem, który opracował zupełnie nową metodę leczenia wrastających paznokci przy użyciu specjalnego urządzenia. Jest ono nazywane kostką Arkady – od nazwiska swego twórcy. Kostka arkady wrocław pozwala na ustawienie wrastającego lub wkręcającego się paznokcia w odpowiedniej pozycji, a następnie jej utrwalenie przy użyciu akrylu. Dzięki zastosowaniu tej metody można uzyskać trwały efekt już po pierwszej wizycie. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu, jaki czekałby go przy zerwaniu paznokcia. Wrastający paznokieć jest więc naprawiony na jednej wizycie. Tylko w  niewielkim odsetku przypadków może się okazać, że niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu dla otrzymania prawidłowego toru wzrostu wrastającego paznokcia.

Inne metody leczenia wrastających paznokci

Podolog po zbadaniu pacjenta każdorazowo ocenia, jaka metoda leczenia będzie najskuteczniejsza dla danego przypadku. Oprócz metody kostki Arkady zastosować można także leczenie przy użyciu klamry ortonyksyjnej, co jednak wiąże się z dłuższym czasem leczenia oraz plastykę wałów okołopaznokciowych, która jednak jest rozwiązaniem ostatecznym  i wiąże się z koniecznością dwutygodniowego odpoczynku od normalnego funkcjonowania. Każdorazowo po zauważeniu jak najwcześniejszych objawów problemu wrastających paznokci warto udać się na wizytę do podologa, który oceni jakie leczenie należy wdrożyć.

Wrastający paznokieć to częsta dolegliwość, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór obuwia, aby się przed nią uchronić.

Materiał Partnera