Data: 7 sierpnia 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna
Laser ALMA HARMONY XL PRO w walce z rozszerzonymi naczynkami

Laserowe zamykanie naczyń – maksimum skuteczności przy minimum bolesności (laser ALMA HARMONY XL PRO)

Rozszerzone naczynka krwionośne same w sobie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Te na nogach, zwane popularnie „pajączkami”, mogą niekiedy stanowić wstęp do żylaków, zasadniczo jednak i one kwalifikują się raczej jako problem natury estetycznej. Warto się z nim jednak rozprawić, zwłaszcza że dzięki technologii laserowej można obecnie zrobić to trwale i bezboleśnie.

Możliwość taką oferuje ALMA HARMONY XL PRO, czyli urządzenie najnowszej generacji emitujące skoncentrowane wiązki światła o bardzo różnych parametrach. Z jego wykorzystaniem niweluje się wiele innych defektów, takich jak choćby przebarwienia czy trądzik. Na szczególną uwagę zasługuje jednak zabieg laserowego zamykania naczyń, przeprowadzany choćby w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Velvet Clinic”.

Na czym to polega

Zastosowanie znajduje tu laser neodymowo-yagowy (ND:YAG) o długim impulsie oraz długości fali równej 1064 nm. Energia świetlna absorbowana jest przez obecną w teleangiektazjach (czyli właśnie poszerzonych naczynkach krwionośnych) hemoglobinę, a więc barwnik odpowiedzialny za ich widoczność – tam zaś ulega przemianie w energię cieplną. Podgrzane w ten sposób do wysokiej temperatury naczynie zostaje w kontrolowany sposób uszkodzone, aby następnie już prawidłowo i estetycznie się zrosnąć, czemu sprzyja stymulowana przy okazji laserem produkcja włókien kolagenowych.

Głowica urządzenia ALMA HARMONY XL PRO przeznaczona do walki z „pajączkami” – ale też m.in. z rumieniem oraz trądzikiem różowatym – posiada specjalny system chłodzący, dzięki któremu związany z podgrzaniem tkanek ewentualny dyskomfort zostaje ograniczony do minimum. W przypadku wyjątkowo wrażliwych osób można dodatkowo zastosować krem znieczulający.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być nieco obrzęknięta lub zaczerwieniona, nie przeszkadza to jednak w podjęciu codziennej aktywności i już wkrótce widać pierwsze efekty. Najlepsze (i co ważne: trwałe!) rezultaty uzyskuje się jednak zwykle po kilku sesjach laserowych, przeprowadzanych w ok. czterotygodniowych odstępach.

Przez jakiś czas należy unikać ekspozycji poddawanych zabiegowi miejsc na słońce – stąd zwykle laserowe zamykanie naczyń przeprowadza się w okresie jesienno-zimowym. Niewskazane jest też korzystanie z solarium i sauny, a przez kilka dni po zabiegu unikać trzeba także nadmiernego wysiłku fizycznego oraz kosmetyków mogących podrażnić skórę (czyli np. gruboziarnistych peelingów). Warto za to stosować specjalne kremy ochronne przyspieszające regenerację tkanek.

Materiał Partnera