Data: 2 maja 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna

Labioplastyka – Jak wyglada zabieg?

Kobiety, których wargi sromowe mniejsze ze względu na swoją wielkość, deformacje, albo też asymetrię powodują dyskomfort zarówno w pożyciu seksualnym, życiu codziennym, higienie, mogą poddać je korekcji poprzez zabieg labiolastyki.

Zabieg ten pozwala na przywrócenie właściwej wielkości warg sromowych, jak również zlikwidowanie asymetrii. Labioplastyka pozwala zredukować dolegliwości, takie jak ból, czy problemy fizjologiczne. Niedoskonałe wargi sromowe mniejsze mogą być przyczyną kompleksów, jak również wielu zahamowań i złych relacji z partnerami.

Przebieg zabiegu

Labiolastyka polega na chirurgicznej korekcji krztaltu warg sromowych mniejszych, którą można dopasować do indywidualnych oczekiwań pacjentki. Dzięki temu zabiegowi poprawia się codzienne funkcjonowanie kobiety i zapewniony jest doskonały efekt estetyczny. Labiolastyka poprzedzona jest zawsze konsultacją lekarską, której głównym celem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, jak również szczegółowe wyjaśnienie przebiegu i charakterystyki owego zabiegu. Celem pierwszej wizyty jest również wyznaczenie niezbędnych badań, które pacjenta musi wykonać przed zabiegiem. W celu uniknięcia niespodziewanych sytuacji, jak również ewentualnych powikłań pacjentki muszą dostosować się do wskazań lekarza, zarówno przed, jak i po zabiegu. Na dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy zaprzestać zażywania aspiryny, jak również jej pochodnych, leków przeciwgrypowych, witamin z grupy E i leków przeciwbólowych. Na trzy dni przed labioplastyką konieczne jest ograniczenie palenia papierosów. Zabieg labiolastyki wykonuje się na czczo, dlatego sześć godzin przed nim nie wolno spożywać jedzenia i przyjmować żadnych płynów.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych

Hospitalizacja po zabiegu labioplastyki to zwykle jeden dzień, niemniej jednak konieczna jest wizyta kontrolna po siedmiu dniach. Ból, który może odczuwać pacjentka niweluje się za pomocą ogólnodostępnych leków przeciwbólowych. Ponadto po zabiegu może pojawić się wysoka temperatura i obrzęk, dlatego zaleca się powrót do normalnych zajęć po około tygodniu. Pierwszą aktywność seksualną zaleca się dopiero po ośmiu tygodniach. Przez cały okres rekonwalescencji niezwykle istotne jest zachowanie higieny, jak również delikatne postępowanie z ranami i szwami. Nie należy używać do mycia miejsc po zabiegu gąbek, czy mydła, bowiem mogą się na nich znajdować bakterie, które w tym wypadku mogą doprowadzić do szybkiego zakażenia i dużego dyskomfortu.

Materiał Partnera