Data: 19 marca 2020 Kategoria: Medycyna estetyczna
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy jest substancją, która pod postacią hialuronianu sodu naturalnie występuje w ciele człowieka: w skórze, ścianach naczyń krwionośnych czy tkankach łącznych. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz zdolność do wiązania dużej ilości wody chętnie wykorzystywany jest w zabiegach medycyny estetycznej. Sprawdźmy, jakie ma zastosowanie.

Każdego dnia prawie jedna trzecia kwasu hialuronowego obecnego w naszym ciele ulega rozpadowi. Na jego miejscu pojawiają się nowe cząsteczki, jednak z wiekiem jego ilość maleje. Z tego względu pojawiają się zmarszczki, a skóra traci sprężystość. Odzyskanie młodego wyglądu jest możliwe dzięki zabiegom wykorzystującym tę substancję.

Możliwości zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje szereg różnych zabiegów, mających na celu przywrócenie młodego wyglądu. Jedną z możliwości są zastrzyki wypełniające z roztworu zawierającego kwas hialuronowy. Ze względu na to, iż jest to substancja biozgodna, bardzo rzadko występuje reakcja alergiczna. Wysokiej jakości preparaty są w pełni bezpieczne, a do tego – niezwykle efektywne. Dzięki iniekcjom z wypełniaczem hialuronowym możliwe jest spłycenie zmarszczek i bruzd na czole, fałdów nosowo-wargowych, kurzych łapek, doliny łez. Zabiegi te są skuteczne również w przypadku poprawy owalu twarzy i wypełnień blizn, na przykład po trądziku. Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego jest również wykorzystywany do powiększania lub poprawy kształtu ust, a także do niechirurgicznej korekty nosa – na przykład zminimalizowania garbu. Możliwości jego zastosowania obejmują wiele problemów estetycznych.

Zalety wykorzystania kwasu hialuronowego w zabiegach

Niewątpliwą zaletą wykorzystania kwasu hialuronowego jest jego biozgodność z tkankami człowieka. Z tego względu ryzyko pojawienia się powikłań lub wystąpienia reakcji alergicznej jest zminimalizowane. Warto jednak wybierać renomowane gabinety medycyny estetycznej, które korzystają z wysokiej jakości wypełniaczy – tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany w pełni profesjonalnie.

Niezwykłą właściwością kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody. Nawodniona skóra jest bardziej sprężysta i wygląda młodziej. Dodatkowo, zabiegi z wykorzystaniem kwasu dają naturalne rezultaty, bez efektu maski. Skóra staje się napięta i wygładzona, a w razie jakichkolwiek problemów lub niezadowalającego rezultatu efekty zabiegu mogą być cofnięte.

Wady, przeciwwskazania oraz możliwe powikłania

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań – mówi specjalista z firmy Beauty NovaW przypadku użycia wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest ono minimalne. Korzystanie z usług doświadczonego specjalisty oraz użycie preparatów najwyższej jakości minimalizuje ryzyko niemal do zera. Po iniekcji może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk lub bolesność – są to jednak zazwyczaj skutki samego wkłucia, nie zaś podania preparatu.

Kwas hialuronowy, choć posiada wiele zalet, ma jedną, zasadniczą wadę. Ulega rozkładowi w tkankach – z tego względu efekt nie jest długotrwały i w celu utrzymania efektów zabiegi trzeba powtarzać co kilka, kilkanaście miesięcy.

Dodatkowo nie każdy może skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy hialuronowych – może się bowiem okazać, że istnieją przeciwwskazania do ich stosowania. Należą do nich między innymi ciąża oraz karmienie piersią, uczulenie na kwas lub na którykolwiek składnik preparatu, ciężkie choroby układu odpornościowego, stan zapalny w obrębie tkanek, które mają być poddane zabiegowi lub skłonności do tworzenia przerośniętych blizn. Każdorazowo przed skorzystaniem z zabiegów wypełniających należy skonsultować się z lekarzem.

Materiał Partnera