Data: 25 stycznia 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna
lifting ciała

Które części ciała warto poddać liftingowi najbardziej?

Lifting to zabieg, którego zadaniem jest poprawa napięcia skóry i zniwelowanie oznak jej starzenia. Jest to bardzo popularny zabieg, gdyż przeprowadzony w prawidłowy sposób, pomaga odzyskać młody wygląd skóry i skutecznie pozbyć się zmarszczek. Liftingowi najczęściej poddawana jest twarz oraz szyja, czyli części ciała, które są najbardziej narażone na starzenie się i powstawanie zmarszczek.

Lifting brzucha

Bardzo popularnym zabiegiem liftingującym jest plastyka brzucha. Jeśli mamy na brzuchu zwiotczałą i nieestetycznie wyglądającą skórę, warto zainwestować w lifting właśnie tej części ciała. Taki zabieg należy oczywiście wykonywać w sprawdzonych klinikach chirurgii plastycznej.

Lifting brzucha, podobnie, jak w przypadku twarzy i szyi, polega na nacięciu skóry brzucha, usunięciu jej nadmiaru oraz na jej prawidłowym napięciu. Dzięki temu skóra na brzuchu staje się dobrze napięta oraz prezentuje się estetycznie. Warto jednak wiedzieć, że lifting brzucha służy jedynie poprawie wyglądu skóry w tych rejonach, gdyż podczas zabiegu zazwyczaj nie jest usuwany nadmiar tłuszczu. Czas trwania plastyki brzucha to 3-5 godzin, w zależności od stopnia jego trudności. Podobnie, jak w przypadku liftingu twarzy i szyi, zabieg przeprowadzany jest pod narkozą, a po jego wykonaniu należy prowadzić oszczędny tryb życia. Po liftingu konieczne jest także unikanie słońca, nadmiernego gorąca oraz zimna i wypoczynek, który przyspiesza regenerację organizmu.

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi polega na poprawie napięcia skóry i zniwelowanie zmarszczek występujących w tych rejonach. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które posiadają widoczne efekty starzenia się skóry twarzy i szyi. U takich osób skóra wraz z wiekiem staje się mniej sprężysta, obwisła, a napięcie mięśniowe ulega zmniejszeniu. Lifting twarzy i szyi polega na podciągnięciu zwiotczałej skóry na twarzy i szyi, dzięki czemu wygładzane są zmarszczki, a skóra pozostaje lepiej napięta. Dzięki takiemu zabiegowi nie trzeba poświęcać już tyle czasu, pieniędzy i wysiłku na doraźne i codzienne dbanie o skórę tych części ciała.

Chirurg w trakcie zabiegu nacina skórę, przemieszcza ją we właściwe miejsce oraz nadaje jej pożądany kształt i napięcie. Zabieg przeprowadza się pod narkozą lub pod znieczuleniem miejscowym. Możliwe jest wykonanie liftingu całej twarzy i szyi lub tylko wybranych jej rejonów, np. okolic oczu, czoła, czy samej szyi. Zabieg trwa ok. 2 godzin i po jego przeprowadzeniu konieczne jest pozostanie w klinice przez jedną dobę. Szwy zdejmowane są po 7-10 dniach od zabiegu. Jeśli wiec chcemy w szybki i skuteczny sposób poprawić wygląd i jakość swojej skóry twarzy i szyi, warto zainteresować się właśnie liftingiem tych części ciała.