Data: 31 marca 2020 Kategoria: Medycyna estetyczna
korekcja powiek

Korekta powiek. Jak wygląda zabieg?

Blepharoplastyka, czyli zabieg korekcji powiek jest operacją polegającą na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy górnych i dolnych powiek. Nazwa blepharoplastyka pochodzi od greckiego słowa blepharon, tj. powieka. Dzięki zabiegowi pacjent może usunąć opadające powieki oraz niekiedy pozbyć się tzw. worków pod oczami. Przed wykonaniem zabiegu korekty powiek należy skonsultować się ze specjalistą.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia zabiegu korekty powiek? 

Dzięki zabiegowi korekty powiek pacjent może uzyskać zdrowy wygląd okolic oczu oraz właściwy kontur i kształt powiek. Wielu pacjentów boryka się bowiem z syndromem opadających powiek albo worków pod oczami. Operacja daje szansę na pozbycie się tych problemów. Korekta powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie twarzy.

Skóra powiek po zabiegu staje się jędrna i wypoczęta, co świadczy o zdrowiu i witalności. Pamiętajmy, że oczy są zwierciadłem duszy, więc warto o nie dbać, zwłaszcza że wraz z upływem lat skóra wokół oczu traci na swojej sprężystości i wiotczeje.

Na czym polega zabieg korekty powiek? 

Zakres i charakter zabiegu lekarz ustala z pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem. Jak tłumaczy dr n. med. Waldemar Weiss, który specjalizuje się w przeprowadzaniu tego typu zabiegów: W przypadku operacji powiek górnych chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie powieki i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. W fałdzie powieki powstanie co prawda cienka blizna, ale będzie ona niewidoczna. Z kolei w przypadku operacji dolnej części powieki, przeprowadza się nacięcia tuż pod linią rzęs. Podczas przeprowadzania tego zabiegu można usunąć nadmiar skóry oraz tłuszczu oczodołowego, czyli usunąć tzw. syndrom worków pod oczami oraz dokonać korekty mięśnia okrężnego oka. Pozwala to zwiększyć jego napięcie.

Jak długo trwa zabieg korekty powiek? 

Korektę powiek przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym krótkotrwałym. Operacja co do zasady trwa od 45 minut do 1,5 godziny i po jej przeprowadzeniu już kilka godzin po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Na zabieg należy przyjść z osobą towarzyszącą, która pomoże w dotarciu do domu po zakończonej operacji.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu korekcji oka? 

Lekarz nakłada opatrunek i kompresy. Co prawda po zabiegu może wystąpić niewielki ból, ale najczęściej zaradzi mu zastosowanie podstawowych środków przeciwbólowych. U chirurga należy pojawić się po 5-7 dniach po przeprowadzonym zabiegu, aby zdjąć szwy.

Materiał Partnera