Data: 17 lutego 2020 Kategoria: Medycyna estetyczna
medycyna estetyczna

Kim jest i czym się zajmuje lekarz medycyny estetycznej?

Kim jest lekarz medycyny estetycznej? Jakim zabiegom można poddać się w gabinecie medycyny estetycznej? Gdzie znaleźć godnego polecenia specjalistę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Kim jest lekarz medycyny estetycznej?

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być przeprowadzane wyłącznie przez lekarza posiadającego prawo do wykonywania zawodu. Ponieważ w Polsce nie istnieje specjalizacja z medycyny estetycznej, toteż w praktyce opisywany rodzaj zabiegów może wykonać każdy lekarz, który zdobędzie wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. W tym celu może on skończyć np. podyplomowe studia na kierunku medycyna estetyczna. Warto dodać, iż z uwagi na brak prawnych regulacji dotyczących zakresu wiedzy wymaganej od lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej, takiej pracy może podjąć się także lekarz, który ukończy kilkudniowe szkolenie.

Kiedy do lekarza medycyny estetycznej?

W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że lekarz medycyny estetycznej zajmuje się wykonywaniem zabiegów, których celem jest poprawa komfortu życia zdrowych pacjentów. W tym celu przeprowadza on różnego typu zabiegi z zakresu profilaktyki starzenia się skóry czy też eliminacji defektów ciała. Zabiegi medycyny estetycznej są mało inwazyjne, bezpieczne i stosunkowo krótkie. Niekiedy pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, jednak jest to praktyka stosowana wyłącznie w przypadku dość bolesnych zabiegów. Biorąc pod uwagę powyższe fakty można więc stwierdzić, iż do lekarza medycyny estetycznej powinny udać się wszystkie zdrowe osoby, które pragną zadbać o swoje ciało lub/i poprawić mankamenty urody. Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zaliczyć należy m.in. modelowanie ust, eliminację tkanki tłuszczowej, odmładzanie skóry, usuwanie blizn, przebarwień czy też znamion.

Jak znaleźć dobrego lekarza lub gabinet medycyny estetycznej?

Jak wspominaliśmy w pierwszej części artykułu, w Polsce nie istnieje specjalizacja z medycyny estetycznej. W związku z powyższym warto uważnie wybierać gabinet, w którym poddamy się takiemu zabiegowi. Gdzie zatem szukać wspomnianych salonów działających na terenie Warszawy? W tym celu warto skorzystać z serwisu https://medycynaestetyczna.waw.pl/. Na stronach nadmienionej witryny znajdziesz wiarygodne opinie na temat konkretnego lekarza/gabinetu, umówisz się na wizytę w dogodnym dla ciebie terminie, a także przeczytasz o najnowszych, światowych trendach i nowych technologiach stosowanych w medycynie estetycznej.

Materiał Partnera