Data: 5 lutego 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna
makijaż permanentny

Jakimi metodami wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie wraca do łask. Coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę swojej urody właśnie za jego pomocą. Nic w tym dziwnego, makijaż permanentny jest bowiem trwały, a prawidłowo wykonany, daje bardzo naturalny efekt, który jest praktycznie niezauważalny dla niewprawnego oka. Makijażowi permanentnemu najczęściej poddaje się brwi.

Metoda Ombre

Metoda makijażu permanentnego Ombre jest jedną z najnowszych technik pigmentacji. Polega ona na bardzo delikatnym podkreśleniu luków brwiowych oraz nadaniu im pożądanego kształtu. Doskonale sprawdzi się u kobiet, które narzekają na mało wyraziste lub zbyt jasne brwi. Metoda ta daje bardzo naturalny efekt, dzięki rozjaśnieniu brwi u ich nasady oraz przyciemnieniu na końcach. W metodzie Ombre wyróżniamy dwa rodzaje nasycenia koloru brwi. Pierwsze z nich przeprowadza się w poziomie i idealnie sprawdzi się u kobiet młodych, o mocniejszych typach kolorystycznych. Drugie, nasycenie w pionie, przeznaczone jest z kolei dla kobiet starszych oraz takich, które posiadają subtelne rysy twarzy oraz delikatną urodę. Tej metody używa przykładowo salon kosmetyczny Perfect Glamour.

Metoda Microblading

Metoda Microblading jest jedną z najpopularniejszych metod makijażu permanentnego brwi, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Jest to inaczej metoda piórkowa, która opiera się na ręcznym, bardzo precyzyjnym rysowaniu pojedynczych włosków. Do przeprowadzenia zabiegu używa się specjalnego urządzenia, nazywanego piórkiem, które posiada cieniutkie ostrze. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie bardzo cienkiej kreski, która do złudzenia przypomina naturalny włosek. Ostrze moczy się w odpowiednio dobranym barwniku, a następnie nacina się nim skórę w miejscu, w którym chcemy narysować włosek. Ogromną zaletą metody Microblading jest bardzo naturalny efekt, brwi wykonane za pomocą tej metody prezentują się bowiem bardzo naturalnie i praktycznie nie różnią się od naturalnych.

Metoda włoskowa

Jest to metoda podobna do Microblading. Polega na rysowaniu pojedynczych włosków przy użyciu specjalnej maszynki, dzięki czemu uzyskujemy bardzo naturalny oraz, co najważniejsze, bardzo trwały efekt. Bardzo ważna w tej metodzie jest precyzja oraz doświadczenie, włoski muszą być bowiem naniesione w odpowiednich miejscach oraz wspólnie tworzyć naturalnie wyglądające łuki brwiowe. Metoda włoskowa pozwala zarówno na zagęszczenie rzadkich brwi, jak i na ich rekonstrukcję, w przypadku, kiedy nasze naturalne łuki brwiowe są zbyt słabo zarysowane.