Data: 14 października 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna, Pielęgnacja ciała i SPA
endormolift

Endormolift, bo lepiej zapobiegać

Gdy ukończymy 25. rok życia, nasza skóra traci powoli swoją elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dzieje się tak, dlatego, że skóra traci swoją gęstość. Jeśli chcemy opóźnić ten proces, poprawić owal twarzy, zredukować obrzęki i cienie pod oczami lub wygładzić powstałe już zmarszczki, możemy skorzystać z metody Endermolift.

Na czym polega zabieg?

Zdarza się, że pacjentki zasypiają podczas tego zabiegu. Zabieg Endermolift jest bowiem bardzo relaksujący i przyjemny. Jest to masaż endermologiczny. Do jego wykonania używa się specjalnego urządzenia z głowicą Ergolift, która po wprowadzeniu indywidualnych ustawień, zasysa fałd skóry, a następnie delikatnie masuje go za pomocą klapek masujących. Ruchy głowicy są bardzo szybkie, niemożliwe do wykonania przez ludzkie dłonie. Podczas zabiegu stymulujemy produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli substancji, które odpowiadają za sprężystość i gęstość naszej skóry.

Jakich efektów można się spodziewać?

Taki masaż pozwala poprawić jędrność skóry szyi, dekoltu i twarzy, nawadnia głębokie warstwy skóry, doskonale modeluje owal twarzy, dotlenia skórę i poprawia kondycję naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęki i pomaga w walce z drugim podbródkiem. Aby terapia była skuteczna zaleca się serię 10 zabiegów przeprowadzonych co 2-3 dni. Po takiej intensywnej serii, zabieg powtarzamy już rzadziej (raz na 2-4 tygodnie), aby utrzymać uzyskane efekty i doskonałą kondycję skóry.

Gdzie i kiedy można wykonać?

Nie musimy szczególnie przygotowywać się do masażu endermologicznego. Możemy wykonać go o dowolnej porze dnia. Zabieg trwa około 30-35 minut i sprzyja odpoczynkowi. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Najlepiej, aby masaż został wykonany przez doświadczony personel, np. w Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Jest to ważne szczególnie dla trafnego dobrania parametrów masażu na podstawie diagnozy stanu skóry i jej potrzeb.

Materiał Partnera