Data: 15 grudnia 2017 Kategoria: Medycyna estetyczna
Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Nie tylko estetyka, ale także komfort

Ginekologia estetyczna nie koncentruje się wyłącznie na poprawie estetyki zewnętrznych narządów płciowych kobiety, jak już wspomnieliśmy we wstępie. Wiele zabiegów oferowanych przez profesjonalne kliniki to przede wszystkim korekta wad anatomicznych, czy uszkodzeń. Doskonałym przykładem jest labioplastyka, czyli zabieg, którego celem jest odpowiednie uformowanie warg sromowych większych lub mniejszych. Nie tylko poprawia ich wygląd zewnętrzny, ale również niweluje niedogodności związane z ich niewłaściwym kształtem. Kolejnym przykładem jest zabieg, który polega na zwiększeniu elastyczności ścianek pochwy i ich obkurczeniu za pomocą specjalnego lasera. W pierwszej chwili zabieg kojarzy nam się ze zwiększeniem satysfakcji z życia intymnego kobiety, tymczasem jest to również sposób na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (czyli nietrzymania moczu, które wynika z niewydolności aparatu, który zamyka cewkę moczową lub nadmiernej ruchomości pęcherza). Działanie lasera pobudza wytwarzanie kolagenu, który na skutek różnych czynników może zanikać i powodować rozluźnienie wnętrza i ujścia pochwy. Laser stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co obkurcza tkanki i zmniejsza stopień nachylenia cewki moczowej.

Więcej satysfakcji z życia intymnego

Laserowe obkurczanie pochwy może być również zabiegiem, który zwiększa satysfakcję z życia intymnego. Zabieg może być konieczny z powodu różnych czynników, nie tylko porodu siłami natury, ale także fizycznymi uwarunkowaniami, które sprawiają, że pochwa nie jest wystarczająco elastyczna.

Na laserowe obkurczanie pochwy decydują się także kobiety, których życie intymne stało się mniej satysfakcjonujące z powodu zmian, jakie zachodzą w okresie menopauzalnym – dowiadujemy się w gabinecie ginekologii estetycznej w Klinice Ziemlewski.

Głowica lasera powoduje mikrourazy w śluzówce pochwy, co skutkuje powstaniem nowych komórek, a to wpływa na zwiększenie napięcia tkanek. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i warto podkreślić, że nie tylko zapewnia obkurczenie pochwy, ale także odbudowuje jej błonę śluzową i zapewnia nawilżenie. Na koniec omówmy dwa ciekawe zabiegi – z użyciem kwasu hialuronowego i jeden zabieg uzupełniający. Kwas hialuronowy może uwydatnić i ujędrnić punkt G kobiety i jest skierowany przede wszystkim dla Pań, które borykają się z brakiem orgazmu podczas stosunków. Zabiegiem uzupełniającym, który ma w swojej ofercie gabinet ginekologii estetycznej, z którym współpracujemy przy tworzeniu niniejszego artykułu to lifting krocza z zastosowaniem specjalnych nici Vaginal Narrower. Są one stosowane przy korekcie defektów kosmetycznych oraz przy zmniejszeniu wejścia do pochwy. Satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu, więc zdecydowanie warto.

Materiał Partnera