Data: 9 sierpnia 2018 Kategoria: Medycyna estetyczna

Czy warto skorygować krzywy nos?

Operacje plastyczne stają się coraz bardziej powszechne. Dzięki nim można nie tylko poprawić swój wygląd, lecz przede wszystkim wyleczyć różne problemy. Czy korekta nosa ma charakter wyłącznie estetyczny?

Korekcja nosa

Wiele osób decyduje się na operację plastyczną nosa, ponieważ nos jest jednym z najbardziej widocznych elementów twarzy i rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie. Nos zbyt duży, skrzywiony, zadarty czy garbaty mogą zaburzać proporcje twarzy i  sprawiać, że właściciel nosa odczuwać będzie z tego powodu kompleksy. Może się również okazać, że niewłaściwy kształt nosa wiąże się z utrudnionym oddychaniem, dlatego warto skonsultować się z chirurgiem plastykiem, który podpowie, czy operacja plastyczna nosa pozwoli na pozbycie się problemu.

Co warto wiedzieć o korekcji nosa?

Korekcja nosa warszawa jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym, czyli tak zwanej narkozie. Przy zabiegu asystuje anestezjolog, który czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta. Przed dopuszczeniem do zabiegu wymagana jest konsultacja z chirurgiem, który będzie przeprowadzał zabieg, a także niezbędne jest wykonanie kompletu badań, by pacjent został dopuszczony do zabiegu. W Timeless każdy pacjent ma wykonywaną tomografię głowy przed zabiegiem korekty nosa oraz zaleca się wykonanie kompletu badań.

Pourazowa korekcja nosa

W wielu wypadkach krzywy nos jest przyczyną urazu, na przykład złamania po pobiciu czy po wypadku komunikacyjnym. W takich wypadkach wykonywana jest pourazowa korekcja nosa, która ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania nosa, a także poprawę jego wyglądu.

Wiele osób zastanawia się, czy korekta nosa jest dobrym sposobem na poprawę swojego samopoczucia i usunięcie kompleksów na tym punkcie. Choć ostateczną decyzję zawsze podejmuje pacjent po konsultacji z lekarzem plastykiem, to jednak warto podkreślić, że dobre samopoczucie psychiczne, jest równie ważne jak i zdrowie ogólne.

Materiał Partnera