Data: 12 grudnia 2018 Kategoria: Dieta

Zmień nawyki żywieniowe jeszcze przed końcem roku

Dla wielu ludzi nowy rok to doskonała okazja do wytyczenia sobie nowych celów. Styczeń ma być tym magicznym miesiącem, od którego wszystko się zmieni. Niestety, często rzeczywistość bywa brutalna. Często nie wystarcza nam motywacji i determinacji, aby dotrzymać swoich postanowień. Dlatego warto podjąć działania już teraz, w tej chwili, w tym momencie! Nie czekajmy aż do Nowego Roku, nie czekajmy na to, aż na kalendarzu zobaczymy miesiąc styczeń. Przecież dzień dzisiejszy to również idealny czas na wdrożenie w życie nowych nawyków żywieniowych!

Trudny dla naszej wątroby okres Świąt

Szczególnie w okresie bliskim do Świąt Bożego Narodzenia warto postawić na zdrową dietę. Z pewnością w czasie świąt nie uda nam się w 100% zachować założonej diety. Skusimy się na małe co nieco – być może będzie to coś słodkiego, a może bardziej wolimy potrawy tłuste i konkretne? Warto zatem przed świętami nieco odciążyć swój organizm i wątrobę. Nasza wątroba w czasie Świąt będzie miała jednak dużo pracy – ciężkostrawne i wysokokaloryczne dania będą wołały do nas: “spróbuj, weź chociaż kawałek”. Czy będziemy umieli oprzeć się pokusie?

Nie od razu Kraków zbudowano!

Tak naprawdę wystarczy zacząć od metody małych kroków. Jeżeli zawsze do kawy jedliśmy ciasteczka, to teraz postawmy na owoce. Możemy przyrządzić sobie bananowy koktajl i zamiast cukrem, posłodzić go suszonymi owocami.Najlepiej zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty, ale jeżeli nie możemy rozstać się ze słodkim smakiem tych napojów, to zamiast cukru używajmy ksylitolu. Wyjdzie to na zdrowie również naszym zębom!

Warto poszukać również innych, zdrowszych zamienników na co dzień używanych produktów – zwykłą mąkę pszenną zastąpić tą pełnoziarnistą, a zamiast kupować słodycze pełne utwardzanych tłuszczy, możemy w szybki i prosty sposób przyrządzić ciasteczka owsiane z dodatkiem oleju kokosowego, ksylitolu, cynamonu i płatków migdałów. Wybierajmy więc produkty naturalne, najlepiej pochodzące z ekologicznych produkcji, które wolne są od zanieczyszczeń oraz sztucznych dodatków. Obecnie niemal w każdym większym sklepie znajdziemy dział eko, gdzie znajdziemy potrzebne składniki spożywcze. Możemy również nabyć produkty ekologiczne online. W internecie znajdziemy sporo sklepów oferujących sprzedaż eko produktów drogą elektroniczną.

Warto pamiętać, że w celu oczyszczenia swojego organizmu możemy zastosować również ekologiczne zioła. Zioła to prawdziwe dobrodziejstwo natury i warto z niego korzystać. Jeżeli coś nam dolega, dowiedzmy się najpierw jaka roślina może być sprzymierzeńcem w pokonaniu tej dolegliwości, być może dzięki temu ominie nas wizyta u lekarza? Oczywiście wszystko rozsądnie i z umiarem!

Materiał Partnera