Data: 28 kwietnia 2016 Kategoria: Dieta, Zdrowy styl życia
metabolizm

Jak sprytnie podkręcić metabolizm?

Do skutecznego odchudzania niezbędny jest dobry metabolizm. Jeżeli mamy z nim problemy, droga do zrzucenia uciążliwych kilogramów będzie bardzo trudna. Sprawnie funkcjonujący metabolizm ma wpływ na odpowiednią pracę naszego organizmu, a co za tym idzie – na nasze funkcjonowanie i dobre samopoczucie.

Dobry metabolizm to marzenie niejednego z nas. Przemęczeni i zrezygnowani oraz wykończeni kolejną dietą szukamy sposobów na podkręcenie metabolizmu. Poniżej podpowiadamy, jak w prosty sposób to zrobić!

Metabolizm na talerzu

Nic innego nie reguluje metabolizmu tak dobrze jak potrawy, które zjadasz! Nie musisz sięgać po żadne leki. Sprawdź, jak zmienić swój jadłospis – co do niego wprowadzić, a co wyeliminować, aby usprawnić funkcjonowanie organizmu. Dowiedz się, w których produktach są zawarte pomocne składniki odżywcze i po które sięgać, aby schudnąć bez głodówki, wyrzeczeń i wykańczających ćwiczeń. Zaplanuj również swój detoks i sprawdź, jak oczyścić organizm.

Omega są mega!

Nie wiesz, jak spalić tkankę tłuszczową? Jedz tłuszcze! Brzmi absurdalnie? Pamiętaj, że mowa tu o zdrowych tłuszczach zawierających kwasy omega. Znajdziesz je przede wszystkim w rybach oraz niektórych roślinach i ziarnach. Zamień zatem tłuste mięso na… tłuste ryby! Przygotuj na obiad łososia, a na kolację zjedz sałatkę z tuńczykiem. Zamiast ciężkich wędlin na kanapkę połóż awokado, a do ulubionego musli wsyp siemię lniane. Te produkty mają zbawienny wpływ na zdrowie, układ krwionośny i nerwowy, zadbają również o mocne włosy i promienną skórę.

To jednak nie oznacza, aby wyrzucić z diety mięso. Chude mięso to bardzo ważny składnik jadłospisu. Musimy pamiętać, że zawiera bardzo ważne dla organizmu białko. Jeśli zatem odchudzasz się i jednocześnie chcesz wyrzeźbić atrakcyjne mięśnie.

Imbir i ostre przyprawy

Bez wątpienia Twoim sprzymierzeńcem stanie się pieprz – ostre przyprawy pobudzają pracę organizmu. Do takich przypraw naukowcy zaliczają również imbir, który w zachwycający sposób przyspiesza przemianę materii oraz usprawnia spalanie tłuszczu. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych wałeczków na brzuchu, zaprzyjaźnij się z imbirem, który jest doskonałym dodatkiem zarówno wytrawnych dań, jak i deserów oraz napojów. Imbir może być również składnikiem wody, którą pijesz w ciągu dnia.

Wyćwicz swój metabolizm

Zdrowe odżywianie to duża część sukcesu, pozostała polega na aktywności fizycznej. Każdy ruch pobudzi organizm do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli nie znosisz wyczerpujących i katorżniczych ćwiczeń, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Najlepsze w spalaniu tłuszczu są umiarkowane ćwiczenia angażujące całe ciało. Ważna jest systematyczność i odpowiedni czas jednego treningu – powinien być dłuższy niż 20 minut, ponieważ po tym czasie dopiero rozpoczyna się spalanie.