Data: 24 stycznia 2019 Kategoria: Dieta

Catering dla osób dbających o linię

Każdy z nas, kto choć raz był na diecie wie, jak czasochłonne, trudne i  żmudne jest samodzielne przygotowywanie dietetycznych posiłków w domu. Skomponowanie właściwego jadłospisu wymaga bowiem nie tylko specjalistycznej wiedzy żywieniowej, lecz również dużych zasobów wolnego czasu. Z pomocą przychodzi nam catering dietetyczny, czyli catering dla osób dbających o linię.

Nadmiar zawodowych obowiązków, czas spędzany na przemieszczaniu się między domem, a pracą, konieczność zajęcia się domem i dziećmi często uniemożliwia nam zadbanie o prawidłowe odżywianie. Nie mamy czasu na wyszukiwanie w sklepach dietetycznych produktów ani na przygotowywanie z nich nieco bardziej skomplikowanych dań. Dlatego warto skorzystać z cateringu.

Catering dla osób dbających o linię

Posiłki przygotowywane w ramach cateringu dla osób dbających o linię konsultowane są z dietetykiem, który układa jadłospis zgodnie z potrzebami konkretnego klienta. W ten sposób posiłki są zbilansowane i charakteryzują się dobrym rozkładem mikro oraz makroskładników, a także właściwym bilansem kalorycznym. Dieta jest jednocześnie zdrowa i smaczna, a także sycąca, przez co eliminuje się nawyk podjadania między posiłkami. Olbrzymią zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość wybrania diety, która najbardziej nam odpowiada.

Rodzaje diety

Decydując się zatem na catering dla osób dbających o linię możemy wybrać dietę paleo, bazującą przede wszystkim na białkach oraz tłuszczach lub dietę bezglutenową, jeśli chorujemy na celiakię. Dla osób, nietolerujących laktozy najlepsza będzie dieta bez laktozy, a dla dbających o optymalny poziom cukru we krwi glikemiczna. Dietę oraz skład posiłków możemy modyfikować, wybierając te wegetariańskie, tradycyjne, lub o obniżonej kaloryczności.

Wyjątkową ofertę cateringu dla osób dbających o linię przygotowała renomowana firma gastronomiczna Ministerstwo Smaku. Smaczne, zdrowe i sycące dania są ich wizytówką.

Zalety cateringu dla osób dbających o linię

Catering dietetyczny ma wiele zalet. Posiłki komponowane przez specjalistów zawierają zoptymalizowane ilości składników odżywczych, witamin oraz kalorii, a my zyskujemy do nich dostęp w sposób szybki, łatwy i sprawny. Nie musimy przygotowywać ich samodzielnie, dzięki czemu oszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć na interesujące nas hobby.

Ponadto dania są smaczne i uwzględniają nasze osobiste upodobania smakowe. Korzystając z oferty wykupienia pakietu tygodniowego lub miesięcznego, zyskujemy gwarancję smacznego, a jednocześnie zdrowego odżywiania każdego dnia tygodnia.

Materiał Partnera