Data: 25 kwietnia 2017 Kategoria: Bez kategorii

Masz problemy ze skórą i szukasz sprawdzonej kliniki? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru miejsca leczenia

Choroby skóry to często problemy złożone, wymagające profesjonalnego i zindywidualizowanego podejścia. Szukając miejsca, w którym podejmiemy leczenie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które ułatwią wybór najlepszej kliniki leczenia skóry.  Dzięki temu zyskamy poczucie bezpieczeństwa oraz zadowolenie z dobrych rezultatów terapii.

Zwróćmy uwagę na kadrę medyczną w klinice leczenia skóry

Leczenie każdego schorzenia zawsze należy rozpocząć od diagnostyki. Dobra klinika chorób skóry musi oferować dostęp do uznanych i doświadczonych lekarzy specjalistów. Oczywiście w diagnozowaniu chorób skóry niezbędny jest lekarz dermatolog, ale warto także sprawdzić, czy w miejscu, które wybieramy, dostępni są również inni specjaliści, których opinia jest niekiedy niezbędna: alergolog, internista, endokrynolog, specjalista chirurgii plastycznej, dietetyki, czy fizjoterapii. Choć początkowo może nam się to wydawać nieistotne, z czasem docenimy dostępność w jednym miejscu wieloprofilowej kadry tworzącej zgrany zespół. Okazuje się bowiem, że cała masa problemów skórnych związana jest z różnymi schorzeniami, szczególnie zaburzeniami hormonalnymi, ale też alergiami, czy nieprawidłowym odżywianiem. W takich przypadkach poddanie skóry jedynie terapii dermatologicznej czy zabiegom medycyny estetycznej będzie daremnym trudem, jeśli najpierw nie zostanie wyleczona choroba będąca przyczyną problemów.

Jak przebiega diagnostyka?

Dobra kadra w klinice leczenia skóry to połowa sukcesu diagnostycznego. Drugim ważnym elementem jest dostępność sprzętu i badań pomocniczych. Przed wyborem kliniki chorób skóry dobrze jest sprawdzić, czy oferuje ona możliwość wykonania na miejscu testów z krwi, testów alergicznych, badań mikrobiologicznych i histopatologicznych, czy testów czynnościowych oraz jak długo na takie badania trzeba czekać. Ponadto  warto zweryfikować, czy pracownia dermatologiczna dysponuje niezbędnym do diagnostyki sprzętem, jak choćby dobrej klasy dermatoskopem, videodermatoskopem, USG, czy lampą Wooda.

Dostępność terapii

Większość nowoczesnych klinik udostępnia ofertę na swojej stronie internetowej. Przed dokonaniem wyboru miejsca leczenia warto zajrzeć na taką stronę i sprawdzić, czy będziemy mogli skorzystać z najnowocześniejszych terapii, w tym m.in. fototerapii (z użyciem różnych lamp, także lamp LED), laseroterapii, leczenia z użyciem osocza bogatopłytkowego, zabiegów oxygeneo, terapii z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, karboksyterapii, mikronakłuwania skóry dermapenem, czy wreszcie zabiegów z zakresu chirurgii, w tym także plastycznej. Współczesna dermatologia bardzo ściśle współpracuje z działem medycyny, jakim jest medycyna estetyczna. Dla uzyskania najlepszych efektów terapii warto wybrać miejsce, w którym terapie klasyczne będą mogły zostać połączone z zabiegami medycyny estetycznej.

Sprawdźmy cennik

Chociaż koszty leczenia są bardzo ważne, nie zawsze da się je tak prosto porównać. Sprawdzajmy ceny konsultacji i terapii w różnych miejscach, ale tylko w kontekście wspomnianych wyżej aspektów – jakości kadry, dostępności do diagnostyki i terapii oraz opinii o danym miejscu. Czasem warto po prostu wydać więcej i cieszyć się dobrymi efektami leczenia. W tej kwestii jednak znowu ważny jest rozsądek, by jednocześnie nie przepłacić za coś, co można uzyskać mniejszym kosztem.

W dobie szybkiego rozwoju i powstawania nowych klinik chorób skóry i medycyny estetycznej, wybór tej najlepszej nie jest prostym zadaniem. Jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach przedstawionych wyżej, będzie nam łatwiej podjąć dobrą decyzję.

Materiał Partnera