Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Terapia sensomotoryczna - wspomaganie rozwoju twojego dziecka
Terapia sensomotoryczna jest metodą pracy z dziećmi, u których obserwujemy specyficzne trudności w koordynacji ruchowej, nauce a także zachowaniu. Opiera się na tych samych podstawach teoretycznych, które dały podwaliny pod terapię integracji sensorycznej i może stanowić świetne jej uzupełnienie.
Dla kogo terapia sensomotoryczna?
Metoda terapii sensomotorycznej została opracowana z myślą o dzieciach, u których nie doszło do pełnej integracji odruchów wczesnodziecięcych – mówi specjalista z Biomed Neurotechnologie.
Są to dzieci borykające się z problemami w sferze koordynacji ruchowej, mające problem z utrzymaniem równowagi, trudności grafomotoryczne oraz problemy z zachowaniem.czy sprostaniem wymaganiom szkolnym.
Dziecko z zaburzoną motoryką wykonuje większość czynności wolniej i mniej precyzyjnie niż rówieśnicy, w związku z czym może zacząć unikać wszelkiego ruchu lub niechętnie podejmować tego typu aktywności.
Bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej dostrzec problemy rozwojowe dziecka i odpowiednio szybko rozpocząć działania terapeutyczne.
Na czym polega terapia sensomotoryczna?
Terapia sensomotoryczna jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb i możliwości dziecka. Opiera się na wykonywaniu prostych ćwiczeń, których opanowanie i powtarzanie pozwala na zintegrowanie odruchów wczesnodziecięcych powstałych na wcześniejszym etapie rozwoju a tym samym na samym na pracę z problemami z jakimi boryka się dziecko
Ćwiczenia wykonywane w trakcie treningu nie są skomplikowane; w dużej mierze odwzorowują ruchy wykonywane przez najmłodsze, raczkujące dzieci. Specjalista do terapii włącza oprócz ćwiczeń na macie różne narzędzia (min. kołyskę, walec, piłki, obręcz z kulkami, deskę rotacyjną), dzięki czemu trening jest chętnie wykonywany przez dzieci.
Dzięki regularności i konsekwencji dziecka oraz wspierających go rodziców, terapia sensomotoryczna przynosi bardzo szybkie efekty, które przejawiają się w zwiększeniu sprawności dziecka, większej chęci do nauki i zabawy oraz ogólnej poprawy funkcjonowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana