Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Terapia małżeńska, sposób na uratowanie związku
Każda para to mieszanka charakterów. Czasami przychodzi taki moment w małżeństwie, że coraz trudniej jest się komunikować. Partnerzy oddalają się od siebie, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, rzadziej ze sobą rozmawiają, wytykają sobie błędy, a każdy dzień to licytacja, kto bardziej zawinił. Ostatnią deską ratunku jest terapia małżeńska, gdzie partnerzy przy pomocy specjalisty, próbują pokonać mur, który ich dzieli.
Kiedy zaczyna się kryzys w małżeństwie?
Początki związku są cudowne. Żyjemy jak w bajce, nie widzimy wad partnera, akceptujemy wszystko i nie możemy doczekać się spotkania z nim. Po dłuższym upływie czasu pojawia się etap rozterek i wszystkie dni wyglądają podobnie. Kryzys może przyjść niespodziewanie. Wystarczą zwykłe schody, takie jak kredyt, obowiązki domowe, pogodzenie kariery zawodowej z wychowywaniem dziecka. Zwykłe opłaty rachunków czy robienie prania również może doprowadzić do sporej sprzeczki. Wytykamy sobie nawzajem błędy i skupiamy się tylko na słabościach drugiej osoby.
Kryzys w małżeństwie i ciągłe kłótnie zabierają sporo energii, czujemy się znużeni i bezradni. Z jednej strony czujemy smutek, żal, chcemy się odseparować, ale coś nam mówi, że warto o to zawalczyć! Z pomocą może przyjść zwykła rozmowa, przyznanie się do obaw i rzeczy, które nas bolą. Niestety, ludzie nie potrafią czytać w myślach innych osób, więc jeśli nie zakomunikujemy naszych potrzeb wyraźnie, próby uratowania związku mogą być znikome. Wiele par próbuje wprowadzać zmiany w życie, starają się wychodzić razem do kina, na basen, czy do ulubionej restauracji. Jednak kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z kryzysem, warto spróbować, np. z terapii małżeńskiej w Opolu. Takie spotkania ze specjalistą wyjaśniają postępowanie, emocje, zachowania i uczą kompromisów, które są podstawą trwałego związku!
Na czym polega terapia małżeńska?
Jeśli problem dotyczy dwojga, zostanie nam zasugerowana terapia małżeńska. Natomiast w przypadku, gdy terapeuta stwierdzi po wstępnej rozmowie, że problem dotyczy tylko jednej z osób, kieruje ją na terapię indywidualną. Problemów może być wiele: zazdrość, unikanie czułości, poczucie osamotnienia, trudności seksualne, trudne doświadczenia z przeszłości, bądź bezproduktywne dążenie do kompromisu, gdzie jedna strona zawsze stawia na swoim. Gabinet psychologiczny w Opolu zapewnia pacjentom pomoc również w zakresie leczenia zaburzeń depresyjnych, emocjonalnych i nerwicowych. W tym miejscu małżeństwa mogą poczuć wsparcie, zrozumienie i odbyć spokojną rozmowę. Atutem jest dobór indywidualnej terapii, gdzie można liczyć na pełną dyskrecję i działanie zgodne z etyką.
Czasami warto odszukać w pamięci, kim partnerzy byli dla siebie na początku wspólnej drogi, by po drodze odnaleźć to, czego zabrakło i co mogło przyczynić się do osłabienia uczucia. Jeśli nie spróbujemy, nigdy nie przekonamy się, czy było warto!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana