Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Ozonoterapia w stomatologii
Ozonoterapia w stomatologii znajduje zastosowanie w leczeniu zmian próchniczych zęba, stanów zapalnych tkanek miękkich, a także profilaktyczne. Ozon działa błyskawicznie i skutecznie, może zastępować leczenie antybiotykami i tradycyjne borowanie.
Ozon zamiast antybiotyków i borowania
To ozon odpowiada za przyjemny zapach powietrza po burzy. Powstaje w wyniku wyładowań elektrycznych, które do cząsteczki tlenu dodają jeszcze jeden atom. Ozon silnie oksyduje – utlenia – niszcząc niechciane drobnoustroje. Działa błyskawicznie i skutecznie, ozonowanie jest jedną z rekomendowanych metod dezynfekcji w czasach pandemii nowego koronawirusa. Choć to oczywiste, przypomnijmy, ozon jest gazem, a to sprawia, że z łatwością dostanie się do każdej szczeliny. Ozonoterapia zabija bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie zgorzeli, czyli stanów zapalnych z sączącą się ropą. Leczenie ozonem może być alternatywą antybiotykoterapii. Stosowanie ozonu w leczeniu stanów zapalnych dziąseł pozwala uchronić przewód pokarmowy przed dewastującym wpływem antybiotyków. Oczywiście zawsze wtedy, kiedy lekarz zaleca przyjęcie antybiotyku – przyjmuj, jeśli jednak jest alternatywa o medycznie potwierdzonej skuteczności – skorzystaj z niej, a wspomożesz swoje zdrowie. Terapia ozonem jest także wykorzystywana do leczenia zmian na błonie śluzowej np. opryszczki czy aft. Dezynfekcja zmiany przyspiesza gojenie. Choć brzmi to zaskakująco, ozonoterapia skutecznie zwalcza próchnicę . Badania pokazują, że już po 10-sekundowej ekspozycji ozonu na ubytek próchniczy zniszczonych zostaje 99% bakterii. Ozon powstrzymuje postępowanie demineralizacji szkliwa, ponieważ zmienia pH w miejscu objętym chorobą próchniczą (neutralizuje kwasy) oraz zrywa połączenia aminokwasów.Ozonoterapia leczniczo i profilaktycznie – jak wygląda zabieg?
Ozon sprawdza się świetnie w profilaktyce chorób jamy ustnej, zwłaszcza w przeciwdziałaniu próchnicy. Jego działanie oksydacyjne pozwala leczyć próchnicę już we wczesnym stadium i zapobiega powstawaniu nowych ubytków. Przyspiesza i wspomaga gojenie np. po zabiegu wszczepiania implantu zębowego, co znacznie poprawia komfort pacjenta. Przed ozonoterapią zaleca się przeprowadzić piaskowanie zębów w celu ich dokładnego oczyszczenia. Następnie dentysta ocenia stan szkliwa. Sama ekspozycja zębów na ozon jest bezbolesna i bezpieczna. Aparat do ozonoterapii jest tak skonstruowany, żeby pacjent nie wdychał ozonu. Trójtlen dostarczany jest przez kątnice, rękaw i jednorazowy kapturek w miejsce wymagające terapii. Gaz jest cofany, następnie zamieniany na dwucząstkowy tlen, dokładnie ten sam, który jest życiodajnym składnikiem powietrza. Ozonoterapia jest bardzo szybką, skuteczną i bezinwazyjną metodą leczenia stomatologicznego.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana