Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Masaż głęboki w terapii rwy kulszowej
Wiele osób odczuwa dolegliwości związane z rwą kulszową. Jednak zbyt często łatwo jest je pomylić z innymi schorzeniami lub przeoczyć do momentu, w którym poważnie pogarszają codzienne funkcjonowanie. Masaż głęboki może pomóc złagodzić ból spowodowany tą chorobą, a także przynieść odprężenie. Jak i gdzie go wykonać? Czy niezbędne są specjalne urządzenia? Sprawdź!
Co to jest rwa kulszowa?
Rwa kulszowa to ból lub drętwienie spowodowane urazem nerwu kulszowego. Schorzenie to występuje, gdy korzenie tego nerwu w dolnej części pleców zostają ściśnięte lub podrażnione, co może prowadzić do ciągłego bólu, dysfunkcji i atrofii mięśni. Może to być spowodowane wykonywaniem nieprawidłowych lub gwałtownych ruchów, obciążaniem tych obszarów lub brakiem aktywności. Niekiedy powodem jest też przepuklina dysku, ostroga kostna w kręgu lub inne poważne choroby kręgosłupa.
Przeczytaj również: Rehabilitacja w rwie kulszowej. Co warto wiedzieć?
Objawy rwy kulszowej, o których należy wiedzieć, bo są sygnałem, że potrzebny jest masaż głęboki, to:
- ból, ciężkość i/lub mrowienie od dolnej części pleców (krzyża) do kolana lub stopy, które mogą nasilać się podczas chodzenia i powodować osłabienie nóg;
- ciągły ból w pośladkach lub w jednej nodze;
- problemy ze zginaniem kolana i/lub stopy, chodzeniem lub uniemożliwianie wyprostowania nogi;
- chwilowe ustanie dolegliwości podczas odpoczynku, ale zbyt długie pozostawanie w tej samej pozycji staje się niewygodne.
Czy masaż głęboki pomaga w napadzie rwy kulszowej?
Istnieje kilka środków zaradczych na ból rwy kulszowej. Do najmniej inwazyjnych należą ćwiczenia i masaże, które skupiają się na zminimalizowaniu dyskomfortu i na przywróceniu funkcjonalności dotkniętych chorobą obszarów. Taka lecznicza kuracja na rwę kulszową może zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni za pomocą masaży głębokich.
Pneumatyczna terapia pulsacyjna to rozwiązanie, które łączy w sobie masaż refleksologiczny, drenaż limfatyczny i klasyczną metodę leczenia bańkami. Specjalne urządzenie terapeutyczne Pneumatron®200, którego dystrybucją w Polsce zajmuje się firma MED&CARE, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz odpręża spięte ciało. Dzięki głębokiemu drenażowi masaż ten sprzyja rozluźnieniu tkanek i zwiększa przepływ krwi do najmniejszych naczyń i mięśni. Dzięki tej metodzie masażu głębokiego zostają uaktywnione własne mechanizmy oczyszczania i samoleczenia organizmu.
Taka terapia rwy kulszowej zapewnia rozciąganie, aby poprawić ograniczoną mobilność oraz wzmocnić mięśnie, stawy, więzadła i kości. Pomaga również lepiej regenerować się organizmowi i zapobiega nawrotom tej uciążliwej choroby.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana