Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Laserowa korekcja wady wzroku metodą EBK krok po kroku
Laserowa korekcja wady wzroku to skuteczna metoda pozwalająca na trwałe pozbycie się wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm. Stosunkowo nowym i innowacyjnym sposobem jest metoda EBK zaliczana do metod powierzchownych, które w porównaniu do innych, wiążą się z o wiele szybszym czasem rekonwalescencji po zabiegu. Jak przebiega laserowa korekcja refrakcyjnej wady wzroku EBK? Wyjaśniamy.
Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku
Każdy zabieg operacyjny wykonywany w ramach okulistyki musi być poprzedzony badaniem kwalifikacyjnym. Zazwyczaj trwa ono około 2 godziny i składa się z wywiadu lekarskiego, kilku dokładnych badań diagnostycznych oraz szczegółowych pomiarów.
Przeczytaj również: Co warto wiedzieć o wazektomii?
Przed laserową korekcją wady wzroku w Centrum Mikrochirurgii Oka EVITA w Krakowie okulista ocenia m.in. stan rogówki, wykonuje topografię rogówki, biometrię, ocenia dno oka oraz sprawdza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Na tej podstawie analizuje stan narządu wzroku pacjenta i zaleca najbardziej odpowiedni, skuteczny i bezpieczny zabieg.
Przeczytaj również: Jak wygląda masaż leczniczy?
Metoda EBK - krok po kroku
Zabieg usunięcia wady wzroku rozpoczyna się od podania kropli znieczulających do operowanego oka pacjenta. Zgodnie z metodą EBK okulista za pomocą specjalnego opatentowanego jednorazowego Multi ostrza Epi Clear™ firmy ORCA zdejmuje nabłonek, dzięki czemu przygotowuje rogówkę na działanie lasera. Jest to jedyna metoda, która delikatnie usuwa nabłonek, co sprawia, że głębokie warstwy rogówki pozostają nienaruszone.
Przeczytaj również: Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?
Następnie specjalista przystępuje do korekcji rogówki, która polega na modelowaniu jej i zmianie jej krzywizny tak, aby przyjęła charakterystyczny kształt odpowiadający oczom bez wady refrakcyjnej. Po zakończeniu zabiegu na rogówkę zostaje założona opatrunkowa soczewka, którą pacjent musi nosić przez około 5-6 dni.
Zalecenia po laserowej korekcji wady wzroku
Przede wszystkim po zabiegu nie można zdejmować soczewki opatrunkowej wcześniej, ponieważ w takiej sytuacji zwiększa się ryzyko wystąpienia powikłań.
W dniu laserowej korekcji wady wzroku najczęściej pojawia się silny światłowstręt oraz łzawienie, które ustępuje zazwyczaj następnego dnia. Bezpośrednio po operacji pacjenci nie powinni prowadzić samochodu. Poza tym przez czas wskazany przez okulistę należy unikać aktywności fizycznej, wykonywania makijażu oczu oraz narażania ich na zanieczyszczenia, takie jak dym, pył i kurz.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana