Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Kiedy warto zażywać kąpieli borowinowych?

Czym jest borowina?
Największe złoża borowiny – torfu mocno przetworzonego przez bakterie – znajdują się w środkowo-wschodniej części Europy, czyli m.in. w Polsce. W naszym kraju z dobrodziejstw borowiny korzysta się już od ponad 150 lat.Złoża torfu, który z czasem stał się borowiną, powstały 10 000 lat temu – mówi specjalista z Uzdrowiska Połczyn. – Przez ten czas był on stale przetwarzany przez bakterie. To im borowina zawdzięcza bogaty skład, w którym znajdziemy zarówno substancje organiczne, jak i nieorganiczne. To unikatowe połączenie, które wpływa na nasze ciało na wielu poziomach.W skład borowiny używanej do przeprowadzania zabiegów upiększających i leczniczych wchodzą sole mineralne (m.in. krzemionkowe, żelazowe czy wapienne), mikroelementy, makroelementy, węglowodany, kwasy i białka.
Wskazania i przeciwwskazania do kąpieli borowinowych
Borowina wykazuje wielostronne działanie. Sole mineralne poprawiają ukrwienie skóry, mają działanie ściągające, przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki czemu skóra poddana zabiegom z borowiną jest odżywiona, gładka, odzyskuje zdrowy koloryt. Zabiegi z borowiną są wskazane w przypadku osób borykających się ze stanami zapalnymi narządów ruchu oraz układu pokarmowego i kobiecych dróg rodnych. Łagodzą zmiany reumatoidalne i wrzodowe. Z uwagi na pobudzanie produkcji estrogenu pozwalają łatwiej przejść menopauzę, sprzyjają też leczeniu hormonalnej niedoczynności jajników oraz rekonwalescencji po operacyjnych zabiegach ginekologicznych. Kąpiele borowinowe zaleca się także osobom z chorobami neurologicznymi. Substancje zawarte w borowinie wspierają leczenie rwy kulszowej oraz niedowładów. Jak wszystkie zabiegi lecznicze, także i te z użyciem borowiny nie mogą być stosowane u wszystkich. Do przeciwwskazań zaliczają się m.in.: niewydolność krążeniowa i oddechowa, choroba wieńcowa, skoki ciśnienia tętniczego krwi, ciąża, krwawienia z dróg rodnych. Borowina nie będzie odpowiednia bezpośrednio po urazach kości i stawów oraz przy ostrych stanach zapalnych. Powinny z niej zrezygnować także osoby zmagające się z nowotworami oraz nadczynnością tarczycy. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana