Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Kiedy warto umówić się na wizytę u okulisty?
Narząd wzroku jest wrażliwy, podatny na różne schorzenia i uszkodzenia mechaniczne. Każdy z nas powinien być pod stałą kontrolą okulisty, dbać o oczy. Regularne wizyty u specjalisty pozwalają szybko wykryć i spowolnić, wyleczyć wiele wad i chorób wzroku (np. jaskra, zaćma). Kiedy szczególnie wskazana jest wizyta u okulisty?
Optymalna częstotliwość wizyt u okulisty
To, jak często należy odwiedzać okulistę, jest uzależnione od wieku, kondycji narządu wzroku. Dzieci powinny udawać się na badania okulistyczne przynajmniej raz w roku – nic dziwnego, oczy dopiero się u nich rozwijają i są bardziej narażone na różne niebezpieczeństwa płynące ze środowiska zewnętrznego.
Przeczytaj również: Czy do badania wzroku trzeba się jakoś przygotować?
Dorośli (do 40. roku życia) mogą już odwiedzać okulistę rzadziej – raz na dwa lata. Wiele zależy jednak od kondycji ich narządu wzroku. Jeśli noszą szkła korekcyjne lub soczewki kontaktowe, wskazane są częstsze wizyty, stały nadzór lekarza.
Przeczytaj również: Jak często należy odwiedzać okulistę?
Wszystko zmienia się po 40. roku życia. Wtedy ponownie należy chodzić do okulisty co roku. Jeśli zaś pojawią się jakieś dolegliwości związane z ostrością widzenia, wskazana jest natychmiastowa wizyta.
Przeczytaj również: Jak przygotować się na badanie wzroku?
Centrum Okulistyczno-Optyczne MACULA to kompleksowe miejsce, związane z okulistyką. Zainteresowani mogą udać się do gabinetu okulistycznego, a następnie wybrać odpowiednie okulary oraz szkła korekcyjne.
Wskazania do wizyty u okulisty
Okulista wykrywa i leczy choroby narządu wzroku, a także wykonuje różne zabiegi, operacje chirurgiczne. Rozwiązuje wszelkie problemy związane z zaburzeniami widzenia. Do specjalisty należy koniecznie udać się w przypadku ciągłego łzawienia, ropienia i zaczerwienienia oczu, zamglonego widzenia, niedowidzenia. W przypadku nagłego lub ostrego bólu, z – ewentualnie - towarzyszącym obrzękiem, krwawieniem, wysoką gorączką, najlepiej udać się na oddział okulistyczny w szpitalu.
Podstawowe badania okulistyczne
Podstawowe badanie wzroku rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego. Najważniejsze jest przedmiotowe badanie wzroku, podczas którego okulista ocenia powieki, oczodoły, ostrość widzenia, współwystępowanie wady wzroku. To jednak nie wszystko. Bardziej zaawansowane są komputerowe badanie wzroku, badanie przedniego i tylnego odcinka oka, badanie dna oka, badanie pola widzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana