Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Kiedy stosować mikrodermabrazję? Porady i wskazówki
Mikrodermabrazja to bardzo popularny w salonach kosmetycznych zabieg, o szerokim spektrum działania. Usuwa martwy naskórek, pomaga w regeneracji skóry, pozwala na zminimalizowanie zmarszczek, trądziku czy innych niedoskonałości. Zanim jednak poddamy się temu zabiegowi warto skonsultować się ze specjalistą – nie każda skóra zniesie go dobrze. Na co warto zwrócić uwagę?
Mikrodermabrazja to zabieg polegający na złuszczeniu naskórka. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych urządzeń z odpowiednią głowicą. Może być ona wykonana z diamentu – jest to metoda odpowiednia dla cer wrażliwych i delikatnych. Mocniejsze efekty przynosi mikrodermabrazja korundowa, która wykonuje się z pomocą kryształków tlenku glinu. Możliwa jest również metoda tlenowa, w której do złuszczania naskórka używa się tlenu i soli fizjologicznej.
Niezależnie jednak od sposobu wykonania mikrodermabrazji efekt jest jeden – gładka i zregenerowana skóra.
Kiedy wskazane jest stosowanie mikrodermabrazji?
Nasza skóra nieustannie produkuje i usuwa naskórek. Jednak w niektórych sytuacjach dzieje się to zbyt szybko. Łój oraz obumarłe komórki zapychają ujścia gruczołów tworząc zaskórniki lub bolesne grudki. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z nadmiernym wytwarzaniem łoju jest dogłębne oczyszczanie twarzy jest mikrodermabrazja. Dzięki usunięciu wierzchniej warstwy naskórka skóra jest oczyszczona, a łojotok zminimalizowany.
Jest to jednak zabieg skierowany także do osób z suchą i wiotką skórą. Zabieg mikrodermabrazji spłyca zmarszczki i ujędrnia skórę. Pobudza mechanizmy regeneracji skóry, która wytwarza więcej kolagenu. Skóra jest wygładzona i rozjaśniona, twarz wygląda na młodszą.
Mikrodermabrazja – nie dla każdego
W niektórych przypadkach odradza się stosowanie tego zabiegu. Są to między innymi rany w okolicach miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi czy choroby skóry. Również w przypadku zaawansowanego trądziku lub trądziku różowatego nie należy go wykonywać. Cera naczyniowa lub podatna na powstawanie bliznowców może okazać się zbyt delikatna, nawet na zabieg mikrodermabrazji diamentowej.
Po zabiegu należy pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry. Potrzebuje ona nawilżenia, istotne jest również unikanie mocnego słońca. Skóra regeneruje się dość szybko, dlatego warto umówić się od razu na pakiet zabiegów – dzięki temu zachowamy promienną skórę na dłużej.
Warto znaleźć salon kosmetyczny, w którym zabieg ten wykona specjalista. Nie musi to być lekarz dermatolog – zabieg ten jest mało inwazyjny. Jeśli okaże się, że zabieg ten nie będzie dla nas odpowiedni, nic straconego. Alternatywą dla mikrodermabrazji może być na przykład peeling kawitacyjny, który również doskonale oczyszcza skórę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana