Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Kąpiele świerkowe

Jakie właściwości przypisuje się świerkowi?
Nie każdemu znane są znakomite i dobroczynne właściwości świerku. Rzadko też wykorzystuje się jego cenne działanie w sanatoriach czy uzdrowiskach. Ma przede wszystkim właściwości rozgrzewające, osuszające oraz ściągające. Wszystko dzięki zawartym w świerku olejku eterycznym, drzewa iglaste bowiem są nieocenionym źródłem takich właśnie olejków. W składzie olejku świerkowego znajdują się pinen, felandren oraz kandiden. Poza tym, zawiera również inne substancje, a dokładniej substancje goryczkowe, garbniki, a także kwasy organiczne, cukry, witamina C, jak również niewielkie ilości, ale zawsze pozytywnie działające – witaminy K. Wykazują właściwości przeciwbakteryjne, pobudzające i regenerujące. W przypadku choroby zaś – działają napotnie i wykrztuśnie – dodaje nasz lekarz – ekspert w dziedzinie leczenia balneologicznego z Sanatorium Świeradów. Olejek świerkowy można także stosować w celach dezynfekcji i odświeżenia powietrza, np. podczas kąpieli świerkowych. Ponadto, wykazuje lekkie działanie afrodyzujące.Jakie choroby można leczyć kąpielami świerkowymi?
Kąpiele świerkowe pomagają leczyć wiele chorób. Przede wszystkim wykazują pożądane działanie w przypadku wszelkich nieżytów dróg oddechowych, w tym jamy ustnej i gardła. Są pomocne w bólach reumatycznych i nerwobólach, a dodatkowo – przeciwdziałają stanom zapalnym. Nie można też zapomnieć, że poprawiają ukrwienie, mając wspomniane działanie rozgrzewające.Jak wyglądają kąpiele świerkowe?
Kora świerkowa potrzebna do sporządzenia kąpieli świerkowych jest pozyskiwana w Puszczy Boreckiej, która charakteryzuje się unikatowo czystym powietrzem. Aby kora była pozbawiona niekorzystnych drobnoustrojów musi być pozyskana najpóźniej do maja. Parzenie kory jest procesem w wyniku, którego powstaje wyciąg, on zaś jest mieszany z wodą mineralną z zachowaniem odpowiednich proporcji. Kąpiele wykazują korzystne działanie we wszelkich chorobach skóry, chorobach układu nerwowego, w stanach zapalnych pęcherza moczowego oraz w przeroście prostaty. Warto z nich korzystać, aby przywrócić energię swojego organizmu i czerpać konieczne dla życia siły witalne. Kąpieli świerkowych należy zażywać od 10 do 15 minut. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana