Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?
Implanty zębów to jedna z najpopularniejszych metod odbudowy braków w uzębieniu. Jest bardzo chętnie wybierana przez pacjentów, ponieważ implant zębowy to bardzo wygodne rozwiązanie na długie lata. Charakteryzuje go szereg zalet, ale wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem inwazyjnym, którego przebieg warto poznać. Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu krok po kroku?
Konsultacja ze specjalistą
Zanim umówimy się na termin zabiegu, najpierw musimy odbyć konsultację ze specjalistą z kliniki. Doświadczony lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, zleci odpowiednie badania i na podstawie potrzeb pacjenta ustali najlepszą metodę implantacji. Konsultacja to także czas, podczas którego pacjent otrzymuje szereg niezbędnych informacji na temat przebiegu samego zabiegu, postepowania po nim oraz ma szansę zadać nurtujące go pytania. W trakcie konsultacji poznamy również dokładny koszt leczenia implantologicznego. W polecanych klinikach, takich jak ELLMED, pacjenci mają także przed zabiegiem zlecane wykonanie badania tomografii komputerowej. Umożliwia ono zaplanowanie i przeprowadzenie bezpiecznego i jak najmniej inwazyjnego dla pacjenta zabiegu wszczepienia implantu
Przebieg zabiegu chirurgicznego
Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – pierwszym krokiem jest przygotowanie pacjenta do zabiegu i podanie mu konkretnego znieczulenia. Następnie lekarz przygotowuje miejsce pod wykonanie łoża implantu, odsłania wyrostek zębodołowy i zaznacza miejsce wszczepienia implantu. Kolejnymi krokami jest tzw. frezowanie i gwintowanie w celu przygotowania miejsca do wprowadzenia implantu. Implant jest wprowadzany w przygotowane miejsce i zabezpieczany mechanicznie śrubą gojącą w celu wytworzenia odpowiedniego kształtu dziąsła , mającego wpływ na ostateczny wygląd pracy protetycznej. Ostatnim etapem jest kontrola umiejscowienia implantu za pomocą zdjęcia RTG i zamknięcie rany. Nad bezpiecznym zabiegiem czuwa doświadczony i wykwalifikowany personel.
Postępowanie po zabiegu implantacji
Ponieważ wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem dość inwazyjnym, naruszającym tkanki, kluczowe dla powodzenia zabiegu jest postępowanie pozabiegowe. Należy bezwzględnie dostosować się do zaleceń, które przekaże nam lekarz. Naruszona tkanka dziąsła goi się przez ok. 2 tygodnie, a struktura kości wokół implantu potrzebuje minimum 6 tygodni, więc czas jest niezwykle istotny. Najważniejszymi zaleceniami są: spożywanie płynnych i półpłynnych pokarmów po zabiegu oraz przepłukiwanie okolic rany środkami dezynfekcyjnymi wg zaleceń lekarza. Bardzo ważne są również wizyty kontrolne, podczas których lekarz oceni gojenie, usunie szwy i zaplanuje oraz wykona koronę na wszczepionym implancie. Zabieg implantacji to jedna z najpopularniejszych metod odbudowy braków zębowych i przeprowadzona w dobrej klinice ma ogromne szanse powodzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana