Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak wybrać dobry balkonik dla seniora?
W życiu wielu ludzi przychodzi moment, w którym poruszanie się z niewielką dodatkową pomocą jest koniecznością. Chodziki i rolki zapewniają doskonałe wsparcie osobom cierpiącym na takie schorzenia jak zapalenie stawów, problemy z biodrami i plecami oraz poważne problemy z oddychaniem, które wpływają na obniżenie sprawności ruchowej. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego balkonika dla seniora? Sprawdź.
Wybór balkonika dla seniora
Czujesz się słabo lub niepewnie na nogach? Boisz się stać lub chodzić bez trzymania się czegoś, lub kogoś? Tracimy równowagę lub stajemy się nieruchomi z wielu powodów, a niektóre z nich to:
urazy pleców lub nóg,
infekcje kości lub mięśni nóg,
osłabienie wynikające z operacji lub przedłużającej się choroby,
zapalenie stawów i inne bóle,
podeszły wiek,
choroby obejmujące ośrodkowy lub obwodowy układ nerwowy, takie jak udar, neuropatia obwodowa i choroba Parkinsona.
Pomoce do chodzenia mogą znacznie poprawić mobilność i przyczynić się do odzyskania niezależności. Jednak ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni chodzik dla seniora i prawidłowo z niego korzystać. W przeciwnym razie zamiast pomagać, urządzenie może utrudniać ruchy i zagrażać bezpieczeństwu. Jakie są dostępne rodzaje urządzeń i czym się cechują? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie chodzika?
Rodzaje chodzików i ich cechy
Badania wykazały, że dość duża liczba upadków w podeszłym wieku jest związana z pomocą do chodzenia. Wygląda na to, że wiele używanych chodzików może być nieodpowiednich, mieć nieprawidłową wysokość lub być używanych niewłaściwie. Nowsze badanie przeprowadzone w Belgii również dowodzą, że używanie pomocy do chodzenia bez odpowiedniego przeszkolenia może zwiększać ryzyko upadku. Ponadto zasugerowano, że seniorzy powinni przejść kurs w zakresie bezpiecznego korzystania z chodzika lub laski, w tym prawidłowych wzorców chodu i sposobów unikania upadków. Szkolenie powinno obejmować również skomplikowane manewry, takie jak otwieranie i zamykanie drzwi z pomocą do chodzenia.
Jak informują pracownicy Internetowego Sklepu Medycznego CP-MEDIBED, przed zakupem jakiejkolwiek pomocy do chodzenia, Twoje potrzeby, styl życia i otoczenie domowe powinny zostać najpierw ocenione przez wykwalifikowanych specjalistów. Podobna uwaga ma zastosowanie, jeśli zamierzasz otrzymać pomoc do chodzenia dla członka rodziny lub osoby, którą się opiekujesz. Należy również pamiętać, że osobom starszym może być trudniej nauczyć się lub zapamiętać, jak korzystać z pomocy do chodzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana