Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak skutecznie leczyć wszawicę głowy?
Wszawica zaliczana jest do chorób wstydliwych, co oznacza, że dotknięte nią osoby starają się zataić fakt zarażenia. Skutkiem takiego postępowania niestety jest dalsze rozprzestrzenianie się pasożytów, dlatego walka z epidemiami, które zwykle występują w szkołach, jest zazwyczaj dość długa i ciężka – zauważa ekspert z firmy Scan Anida. Podpowiadamy, jak pozbyć się wszy szybko i skutecznie.
Kiedy podejrzewać obecność wesz?
Jeżeli zauważysz, że twoje dziecko częściej drapie się po głowie, masz powody do niepokoju. Wielce prawdopodobne, że świąd wywołany jest właśnie wszawicą. W takiej sytuacji należy jak najprędzej skontrolować jego włosy. W tym celu przeczesuj włosy dziecka centymetr po centymetrze, wypatrując małych intruzów. Wszy są niewielkie, osiągają rozmiar od 2 do 3 mm. Mają biało-brązowy kolor i najczęściej umiejscawiają się u nasady włosów za uszami i z tyłu głowy. Najłatwiej zauważyć je w ruchu, gdy przemieszczają się wzdłuż włosa. Zwróć też uwagę, czy u nasady włosów nie ma gnid, czyli jaj wszy. Są one bardzo małe, mają kolor jasnożółty lub biały i bardzo mocno trzymają się włosów. Oprócz szukania wesz bezpośrednio na głowie, możesz użyć też gęstego grzebienia. Przeczesuj nim włosy, a następnie sprawdź, czy nie pozostały na nim wszy lub gnidy.Jak leczyć wszawicę?
Jeśli we włosach dziecka albo innych domowników znalazłeś wszy – nie wpadaj w panikę, ale działaj natychmiast. Do leczenia wszawicy głowy stosuje się preparaty lecznicze w postaci szamponów i płynów, takich jak te z serii SORA. Najprostszym sposobem na usunięcie pasożytów z głowy jest sięgnięcie po szampon przeciw wszom. Lek w postaci szamponu SORA FORTE nakłada się na mokre włosy, na całej powierzchni głowy. Kiedy szampon mocno się zapieni, należy odczekać jeszcze 10 minut, po czym spłukać bieżącą wodą. Po dokładnym wyczesaniu włosów grzebieniem, na głowie nie będzie już żadnych niechcianych gości. Aby jednak szybko nie przynieść do domu nowych wszy, dobrze jest regularnie stosować płyny i balsamy profilaktyczne.Jak leczyć wszawicę u dzieci, alergików i kobiet w ciąży?
Niektóre leki mogą powodować reakcje alergiczne i nie powinny być stosowane przez najbardziej wrażliwe osoby, jak np. kobiety ciężarne czy dzieci poniżej 3 roku życia. Niestety, pasożyty nie dają takim osobom taryfy ulgowej, więc również u takich osób wszawice należy leczyć. Na rynku dostępne są łagodne preparaty przeciw wszom, które mogą stosować wszyscy, włącznie z młodymi mamami, alergikami i małymi dziećmi. Do takich specyfików należy SORA PŁYN. Aplikacja jest nieco trudniejsza i bardziej czasochłonna, ale efekty identyczne jak w przypadku stosowania skoncentrowanego leku – przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.Wszy mieszkają nie tylko we włosach
Niestety, wszy mogą znajdować się nie tylko we włosach, ale także w bieliźnie pościelowej, tapicerowanych meblach, na ubraniach i zabawkach. Dlatego skuteczna walka z wszawicą obejmuje również tępienie pasożytów, które rozprzestrzeniły się prawdopodobnie po domu. Wszystkie szczotki i grzebienie należy wygotować lub wyrzucić, a pościel i bieliznę wyprać w temperaturze 60 oC. Pluszaki, których nie możesz wyprać, a wyrzucenie nie wchodzi w grę, zamknij szczelnie w plastikowych workach na co najmniej 2 tygodnie. Wszystkie dywany, kanapy i materace dokładnie poodkurzaj. Po przeprowadzeniu kuracji u wszystkich członków rodziny i dokładnym oczyszczeniu mieszkania, w dalszym ciągu kontroluj głowy domowników przez co najmniej 10 dni. Pamiętaj, że pierwszy sukces w walce z wszawicą nie musi oznaczać końca przygody z pasożytami, na które dziecko jest wystawione w szkole czy przedszkolu. Aby zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby stosuj spray Sora Lotion i aerozol Sora Protect profilaktyczne, które odstraszają wszy zapachem.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana