Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak przygotować się do wykonania licówek ceramicznych?
Licówki ceramiczne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zyskać zęby o idealnym kształcie i kolorze. Ich zastosowanie gwarantuje natychmiastowy i – co równie ważne – trwały efekt, pozwalając cieszyć się pięknym uśmiechem. Zabieg nakładania licówek składa się z kilku etapów, a wcześniej trzeba odpowiednio się do niego przygotować. Zobaczmy, jak wygląda to w praktyce.
Czym są i jakie zalety mają licówki ceramiczne?
Licówki to bardzo cienkie nakładki na zęby wykonywane z różnych materiałów: akrylu, kompozytu, porcelany lub ceramiki. Umieszcza się je na zewnętrznej stronie (tak zwanym licu) zębów w sposób trwały. Licówki ceramiczne powstają z ceramik skaleniowych takich jak krzemionka, kaolin i kwarc, oraz barwników umożliwiających uzyskanie pięknego koloru. Są chętnie wybierane ze względu na naturalny wygląd, wysoką jakość, wytrzymałość i niską podatność na osadzanie się płytki nazębnej. Licówki można założyć w wielu ośrodkach dentystycznych – jednym z nich jest obsługujący pacjentów z Oławy, Namysłowa i Brzegu gabinet dentystyczny Famidental.
Przeczytaj również: Dlaczego nie warto wybielać zębów domowymi sposobami?
Przygotowanie zębów do założenia licówek
Do założenia licówek trzeba się przygotować. Pierwszym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów dotkniętych próchnicą. Następnie stomatolog oczyszcza dokładnie ich powierzchnię, wykonując skaling, czyli usunięcie kamienia nazębnego, połączony z piaskowaniem. Taka profesjonalna higienizacja pozwala pozbyć się przebarwień, osadów i drobinek kamienia z powierzchni zębów, przestrzeni międzyzębowych oraz okolicy szyjek zębowych. Czasem można wówczas dostrzec minimalne zmiany próchnicze ukrywające się wcześniej pod warwą osadu.
Przeczytaj również: Co warto wiedzieć o wazektomii?
Ile trwa przygotowanie do założenia licówek ceramicznych? Wszystko zależy tak naprawdę od stanu uzębienia pacjenta. Jeśli zęby są zdrowe, wystarczy higienizacja, którą przeprowadza się na jednej wizycie.
Przeczytaj również: Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?
W jaki sposób mocuje się licówki?
Po wstępnym przygotowaniu stomatolog pobiera wycisk, na bazie którego protetyk stworzy idealnie dopasowane nakładki. Niezbędne jest również wykonanie zdjęcia panoramicznego. Na kolejnej wizycie powierzchnię licową zębów szlifuje się (w znieczuleniu miejscowym) bądź wytrawia specjalnym kwasem zwiększającym przyczepność. Na oszlifowane zęby zakłada się licówki tymczasowe. Ostatnim etapem jest przytwierdzenie na stałe nakładek ceramicznych za pomocą cementu – całość utwardzana jest z wykorzystaniem lampy. Prawidłowe zamocowanie licówek gwarantuje ich użytkowanie przez kilkanaście lat. Przez ten czas nie odklejają się, nie pękają i doskonale imitują naturalne uzębienie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana