Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak przebiega leczenie mięczaka zakaźnego?
Objawem mięczaka zakaźnego są niewielkie swędzące krostki, które mogą występować w różnych miejscach na ciele. Choroba ta może ustąpić samoistnie, ale trwa to kilka miesięcy. Osoba zarażona w tym czasie może przenosić mięczaka na inne osoby poprzez kontakt fizyczny, a także doprowadzić do samozakażenia przez drapanie krostek, co skutkuje powiększeniem zmian naskórnych. Warto więc od razu rozpocząć leczenie.
Jak pozbyć się mięczaka zakaźnego?
Mięczak zakaźny jest chorobą dermatologiczną, więc to właśnie do tego specjalisty powinniśmy się udać, aby zdiagnozował infekcję. Lekarz zaproponuje dermatologiczne lub farmakologiczne metody usuwania mięczaka. Do popularnych sposobów leczenia tej choroby należy m.in. krioterapia, czyli wymrażanie zmian naskórnych za pomocą ciekłego azotu. Równie często stosowane jest łyżeczkowanie lub usuwanie laserowe. Zabiegi te należą do inwazyjnych metod leczenia mięczaka zakaźnego i mogą powodować u pacjentów stres, niewielki ból lub pieczenie. Dermatolog może zlecić też smarowanie krostek maściami zawierającymi wodorotlenek potasu, kwas salicylowy, kwas glikolowy oraz podofilotoksynę. Warto wiedzieć, że te leki podrażniają zmiany naskórne, wywołują świąd, pieczenie i mogą pozostawiać blizny na skórze.
Przeczytaj również: Jak poradzić sobie z problemem startych zębów?
Lek bez recepty na mięczaka zakaźnego
Dermatologiczne sposoby leczenia infekcji powodują dyskomfort. Szczególnie dla dzieci, u których mięczak zakaźny występuje najczęściej, będzie to stresujące i traumatyczne przeżycie. Na rynku dostępne są różne leki, ale nie wszystkie dostępne są bez recepty. Do najskuteczniejszych i łatwo dostępnych preparatów na mięczaka zakaźnego należy Mollusan MED. Jest to preparat przygotowany z samych naturalnych składników, który aplikuje się na krostki i zmiany skórne.
Przeczytaj również: Co to jest dysfagia i jak ją leczyć?
„W składzie wyrobu medycznego znajdziemy m.in. olejek kokosowy, olejek eteryczny z drzewa sandałowego, olejek eteryczny z pączków goździków, witaminę E oraz oliwę z oliwek. Te składniki są w pełni bezpieczne dla skóry, nie powodują pieczenia ani swędzenia, co ma ogromne znaczenie jeśli osobą zainfekowaną jest małe dziecko”. – tłumaczy ekspert z firmy Mollusan Europe.
Mollusan MED skutecznie usuwa zmiany skórne w przeciągu kilku tygodni. Efekt ten uzyskamy systematycznie aplikując go 2-3 razy dziennie. Jego dużą zaletą jest też to, że nie podrażnia skóry, dzięki czemu nie powstają na niej blizny, jak w przypadku innych leków lub metod usuwania mięczaka zakaźnego.
Czy istnieją naturalne sposoby leczenia mięczaka?
Istnieją też inne naturalne i nieinwazyjne metody leczenia mięczaka zakaźnego, które bazują na składnikach pochodzenia roślinnego. Są bardzo łatwe do samodzielnego przygotowania w domu. Leczenie mięczaka zakaźnego domowymi sposobami opiera się na ziołowych nalewkach oraz sokach. Do najskuteczniejszych roślin w walce z tą chorobą należą:
- Eukaliptus,
- pączki sosny i brzozy,
- krwawnik,
- nagietek,
- jagody jałowca,
- liście śliwy.
Oprócz polewania zainfekowanych miejsc na skórze sokami i nalewkami na bazie roślin można wykonać także maść z czosnku. Ma on właściwości wysuszające i dezynfekujące. Wystarczy rozgnieść go w moździerzu lub sprasować. Jednak, gdy mięczak zakaźny rozwija się i istnieje duże ryzyko rozprzestrzeniania się krostek, warto zaprzestać leczenia domowymi sposobami i sięgnąć po specjalistyczne preparaty.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana