Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak pozbyć się złogów z jelita grubego?
Zdrowe oraz oczyszczone jelita przekładają się na dobry stan organizmu. Często zdarza się jednak, że zalegają w nich złogi, które wynikają z niewłaściwej diety, braku ruchu oraz codziennego pośpiechu. Jest to problem dość powszechny, z uwagi na spożywanie potraw wysoce przetworzonych, ubogich w błonnik. Odpowiednie oczyszczenie jelit wymaga zmiany nawyków żywieniowych, a czasem przeprowadzenia zabiegu hydrokolonoterapii. Poznaj go!
Czym jest hydrokolonoterapia?
Hydrokolonoterapia, nazywana również płukaniem jelita grubego, to innowacyjna metoda oczyszczania organizmu. Pozwala ona na pozbycie się z organizmu trujących toksyn oraz złogów, a więc stwardniałych resztek pokarmowych i mas kałowych, które gromadzą się przez wiele lat w świetle okrężnicy.
Jak podkreślają specjaliści Centrum Zdrowia SANA, zabieg ten jest skuteczną metodą, która pozwala w higieniczny i delikatny sposób usunąć złogi, wraz z pasożytami, drożdżakami, grzybami, pleśniami oraz toksycznymi pozostałościami przemiany materii i gazami. Korzyści z zabiegu jest wiele. Wśród wymienia się przede wszystkim:
odtrucie organizmu,
poprawę samopoczucia,
zapobieganie stanom chorobowym, zakłócającym funkcjonowanie jelita grubego,
wspomaganie sił obronnych organizmu,
przyspieszenie i usprawnienie trawienia,
usprawnienie procesu wchłaniania substancji odżywczych z pożywienia.
Hydrokolonoterapia – wskazania i przebieg
Hydrokolonoterapia jest zalecana głównie osobom dorosłym. Warto ją rozważyć w przypadku zmagania się z chorobami autoimmunologicznymi skóry, np. łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry. Jest zalecana astmatykom i osobom cierpiącym z powodu innych chorób dróg oddechowych, alergii, chorób układu limfatycznego i zaburzeniami odporności organizmu. Może wspomóc leczenie chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca oraz nadciśnienie, chorób o podłożu nerwicowym, depresji, zaburzeń snu i zaburzeń lękowych. Bezpośrednim wskazaniem jest również nadwaga oraz otyłość.
Zabieg przepłukiwania jelita grubego wodą jest w pełni bezpieczny. Nowoczesna aparatura oraz odpowiednio przygotowany personel zapewniają komfort i dyskrecję pacjenta. Do jelita grubego wprowadzana jest ogrzana oraz przefiltrowana woda pod delikatnym ciśnieniem. Jest to wyjałowiony promieniami UV płyn o zmiennej temperaturze, wynoszącej od 22 do 38 stopni Celsjusza. W efekcie złogi kałowe zostają rozmiękczone i wraz z naturalnymi ruchami jelita są usuwane podczas zabiegu. Temperatura wody, jej ciśnienie oraz ilość są regulowane przez urządzenie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana