Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Jak podawać stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe zyskują coraz większą popularność i stają się jednym z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Powodem są świetnie efekty ujędrniające, nawilżające i regenerujące. Żeby je osiągnąć, kluczowy jest sposób aplikacji stymulatorów tkankowych w skórę. Jak to zrobić i co jest potrzebne do wykonania zabiegu? Jak się do niego prawidłowo przygotować? O czym należy pamiętać?
Szkolenia ze stymulatorów tkankowych
Nieodpowiednie podanie stymulatorów tkankowych może wywołać reakcje niepożądane. Należą do nich długo utrzymujące się grudki, asymetria skóry, okluzja, czy nawet uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych. Dlatego każda osoba, która chce wykonywać taki zabieg, musi przejść profesjonalne szkolenia z medycyny estetycznej prowadzone np. przez Ciba Cosmetics. Dzięki temu zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną. Na szkoleniu omawiane są m.in. zasady działania stymulatorów, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu czy techniki aplikacji. Oczywiście jest także część praktyczna, podczas której nauczysz się np. przygotowywać stanowisko do zabiegu oraz wykonywać go. Zdobytą wiedzę i umiejętności potwierdza certyfikat.
Przeczytaj również: W jaki sposób można zniwelować problem opadających powiek?
Przygotowanie do zabiegu z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych
Pierwszym, bardzo ważnym etapem, o którym nie wolno zapomnieć to wywiad z klientką. W ten sposób upewnisz się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do podania stymulatorów tkankowych. Trzeba zapytać np. czy nie ma alergii na jakiś składnik, czy nie jest w ciąży, czy nie spożywała w ciągu ostatniej doby alkoholu lub, czy nie przyjmuje leków rozrzedzających krew. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, czas na dobranie koktajlu. Każda skóra jest inna i ma różne potrzeby, dlatego podawane stymulatory tkankowe dobiera się indywidualnie do klientki. Przygotowanie do zabiegu obejmuje też oczywiście miejsce pracy. Zadbaj o zasady BHP oraz dobierz narzędzia do aplikacji – strzykawki i igły jednorazowe, jałowe gaziki, a także środek do dezynfekcji skóry.
Przeczytaj również: Stymulacja skóry przy wykorzystaniu mikroigieł - jakie efekty gwarantuje?
Jak prawidłowo podawać stymulatory tkankowe?
Po konsultacji i przygotowaniach, czas na podanie koktajlu. Wszystkie z nich podaje się poprzez iniekcję, głębokość nakłucia zależy od rodzaju preparatu. Część z nich podaje się do głębokiej skóry właściwej a część na jej granicy z tkanką podskórną. Nakłucia wykonywane są na wcześniej ustalonych partiach twarzy za pomocą bardzo cienkich igieł. Bardzo ważnym etapem zabiegu jest rozmasowanie twarzy, aby stymulatory tkankowe rozłożyły się równomiernie pod skórą i nie powstały grudki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana