Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Co warto wiedzieć o programie "Polskie Sztuczne Serce"?
Korzyści wynikające z programu „Polskie Sztuczne Serce”
Choroby układu krążenia to jeden z najczęstszych problemów zagrażających życiu i zdrowiu społeczeństwa. W Polsce zjawisko tego problemu dotyczy aż miliona osób. Sztuczne serce umożliwia wielu pacjentom szczęśliwe doczekanie przeszczepu, a także może pozwolić na zregenerowanie własnego serca. Z czasem może także zastąpić naturalne serce na stałe. Program „Polskie Sztuczne Serce” umożliwił stworzenie częściowo wszczepianej pulsacyjnej pompy wspomagającej pracę serca. Wirowa pompa odśrodkowa III generacji posiada wirnik zawieszony w polu magnetycznym. Przeznaczona jest do aplikacji w bezpośrednim sąsiedztwie serca. Opracowano także specjalistyczną, wirową pompę krwi. Podobnie jak ośrodkowa, przeznaczona jest do długoterminowego wspomagania serca. Niektóre z rozwiązań już zostały wdrożone w życie i są stosowane u pacjentów. Inne natomiast czekają jeszcze na badania kliniczne. Najnowsze rodzaje modeli pulsacyjnych są przeznaczone do stosowania przez okres nawet do kilkunastu miesięcy. Zasilane są za pomocą niewielkiego wózeczka, który przypomina kształtem i wielkością torbę na zakupy. Prototyp pompy wirowej wykorzystuje natomiast torbę zawieszaną na ramię wyposażoną w akumulatory.Dlaczego program „Polskie Sztuczne Serce” to niezwykle ważne przedsięwzięcie?
Program „Polskie Sztuczne Serce” dzięki współpracy naukowców, lekarzy oraz specjalistycznych ośrodków badawczych umożliwił stworzenie wielu innowacyjnych rozwiązań wspomagających leczenie pacjentów z chorobami serca. Dziś dzięki takim urządzeniom wiele osób może spokojnie doczekać przeszczepu serca.Jak mówi naukowiec z Centrum Techniki Okrętowej CTO zajmującej się przeprowadzaniem specjalistycznych badań: Program „Polskie Sztuczne Serce” przyczynił się w dużym stopniu do opracowania koncepcji wszczepialnej pompy osiowej do mechanicznego wspomagania serca. Zapewnia ona długotrwałe wsparcie niewydolnego układu serca przy minimalnej hemolizie. Zespół napędowy i łożyskowy wirnika pompy osiowej został objęty ochroną patentową.Program „Polskie Sztuczne Serce” jest skierowany do wszystkich pacjentów, którzy borykają się z chorobami układu krążenia. Dzięki współpracy nowoczesnych, multidyscyplinarnych ośrodków badawczych oraz projektowych, możliwe jest wdrażanie coraz większych rozwiązań ratujących ludzkie życie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana