Suplementy diety połączone ze sportem okazały się skuteczne? Dowiedziałaś się wszystkiego, co chciałaś podczas wizyty w poradnictwie laktacyjnym? Jesteś zadowolony operacji plastycznej? A może optyk pomógł Ci dobrać okulary dopasowane do kształtu twarzy albo masaż okazał się przyjemny? Jeśli tak, to pozostaw po sobie komentarz. W ten sposób pomożesz innym znaleźć specjalistę, a nam rozwijać biznes. Bądź zdrowy ze zdrowie.pkt.pl!
Charakterystyka soczewek progresywnych
Soczewki progresywne są zalecane osobom, które zmagają się z presbiopią. Wadę tę potocznie nazywa się starczowzrocznością, ponieważ pojawia się wiekiem. Nie dotyczy jednak tylko osób w podeszłym wieku, a już 40-latków. Jest to utrata zdolności ostrego widzenia z bliska. By móc widzieć wyraźnie, konieczna jest soczewka korekcyjna. Soczewki progresywne umożliwiają widzenie z bliska i z daleka, dzięki czemu nie trzeba ich zmieniać.
Soczewki kontaktowe i okulary
Dzięki nowoczesnej technologii, obecnie wszystkie wady wzroku możemy korygować za pomocą okularów i soczewek kontaktowych. Po konsultacji z lekarzem okulistą dobieramy metodę korekcji dla dalekowidza, krótkowidza czy astygmatyka. W przypadku presbiopii, mamy dwie możliwości. Wybrać okulary lub soczewki dwuogniskowe albo zdecydować się na okulary, lub soczewki kontaktowe progresywne, które będziemy mogli nosić cały czas. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia niewiarygodną swobodę na co dzień.
Progresywne widzenie
Nie bez powodu omawiane przez nas soczewki nazywa się progresywnymi. Jest to innowacyjne i rewolucyjne rozwiązanie, które umożliwia płynną zmianę mocy widzenia. Alternatywą dla soczewek progresywnych są soczewki dwuogniskowe. Korygują one widzenie do dali i bliży, jednak nie umożliwiają ostrego widzenia tak zwanych obszarów pośrednich. Niektórym osobom, które stosują szkła dwuogniskowe, w obszarze pośrednim dwoi się obraz przed oczami - dowiadujemy się w salonie optycznym Pan Hilary z Łodzi. Progresywne soczewki zapewniają widzenie symultaniczne. Trzeba wiedzieć, że do używania soczewek progresywnych, zarówno kontaktowych jak i okularowych, nasze oczy muszą się przyzwyczaić. Czas adaptacji jest kwestią indywidualną, jednak zwykle nie trwa on dłużej niż kilka godzin.
Jak przyzwyczaić się do soczewek progresywnych?
W okularowej soczewce strefa progresji znajduje się na środku, pomiędzy strefą mocy do dali na górze i strefą mocy do czytania na dole. By widzieć wyraźnie, nasze oczy muszą przyzwyczaić się do patrzenia przez okulary w taki sposób, by odnaleźć odpowiednią do odległości strefę. Kiedy pierwszy raz zakładamy okulary progresywne, najlepiej wypróbować je w pozycji stojącej lub siedzącej, ponieważ podczas chodzenia na początku może wydawać nam się, że obraz się rozpływa. Trzymamy głowę prosto i patrzymy w dal z oczami skierowanymi poziomo, by dobrze widzieć na dużą odległość. By patrzeć blisko, oczy naturalnie kierujemy w dolną część soczewki. Na początku naszej przygody z okularami progresywnymi musimy się przyzwyczaić do tego, że by spojrzeć w bok, musimy przekręcić głowę. Wtedy wzrok nie schodzi z odpowiednie sfery. Nie jest to jednak żadne utrudnienie, nawet dla osób kierujących samochodem, o ile dobierzemy odpowiednie rozwiązanie. W przypadku progresywnych soczewek kontaktowych nauka patrzenia to tylko i wyłącznie kwestia czasu upływającego od ich założenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana