Data: 23 kwietnia 2018 Kategoria: Zdrowy styl życia

Woda wodorowa – najskuteczniejszy antyoksydant

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o substancjach przeciwutleniających, które hamują szkodliwe działanie wolnych rodników. Czy wiesz, że woda wodorowa to najskuteczniejszy antyoksydant? Sprawdź, dlaczego i dowiedz się, jak zapewnić sobie do niej dostęp.

Antyoksydanty w Twojej diecie

Nie od dziś wiadomo, że dostarczanie do organizmu antyoksydantów się opłaca – to właśnie one chronią przed rozwojem wielu groźnych chorób oraz hamują procesy starzenia się organizmu. Lista produktów, które zawierają przeciwutleniacze, jest bardzo długa – widnieją na niej przede wszystkim owoce i warzywa, np.: jabłka, śliwki, czarne porzeczki, pomidory, buraki i marchew.

Skuteczność antyoksydantów określa się za pomocą potencjału redoks. Przykładowo potencjał redoks warzyw i owoców oscyluje w granicach -50, a zielonej herbaty wynosi -80. Potencjał redoks wody butelkowej to już +300. Im niższy potencjał ma dany produkt, tym lepiej, bo tym lepsze ma właściwości regenerujące. Jak jest w przypadku wody wodorowej?

Woda nasycona wodorem molekularnym ma potencjał redoks -420. Właśnie dlatego jest ona dziś uznawana za najskuteczniejszy antyoksydant. Picie i korzystanie z wody wodorowej przy pielęgnacji ciała może skutecznie chronić przed wystąpieniem stresu oksydacyjnego, który może następnie doprowadzić do rozwoju wielu chorób, w tym także nowotworów.

Jak zapewnić sobie dostęp do wody wodorowej?

Jeżeli chcesz wypróbować skuteczność wody wodorowej, to będziesz potrzebował specjalnego urządzenia – generatora wody wodorowej H2. Ponieważ w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele takich urządzeń, zwróć uwagę, czy to, które zamierzasz zakupić, zapewnia dostęp do wody o terapeutycznym stężeniu H2, czyli 1,2 mg/l. Wodę o takim stężeniu wodoru molekularnego zapewnia generator RaRa.

Zakup generatora wody wodorowej to najprostszy i najtańszy sposób, aby zapewnić sobie stały dostęp do wody nasyconej wodorem molekularnym. Urządzenie można podłączyć bezpośrednio do wodociągu lub uzupełniać wodę w jego zbiorniku. Posiadając generator, możliwe jest wykorzystanie wody na wiele sposobów – obok tego, że może ona być spożywana jako alternatywa dla wody butelkowej i być bazą dla innych napojów, może służyć również do mycia owoców i warzyw, gotowania oraz pielęgnacji ciała.

Czy wiesz, że kupując generator RaRa, możesz zapewnić sobie dostęp do wody wodorowej za jedyne 5 zł dziennie? Zakup urządzenia zwraca się już po niecałych 2 latach użytkowania. Dodatkowo przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego, bo z Twojego domu znikną plastikowe butelki. Więcej o urządzeniu znajdziesz na stronie https://wodah2.com/urzadzenie-do-produkcji-wody-redox/.

Woda wodorowa – zapewnij sobie dobre samopoczucie

W zależności od wieku, aktywności fizycznej i temperatury otoczenia powinniśmy spożywać od 1,5 do 3,5 l wody każdego dnia. Zaopatrzenie się w generator wody wodorowej (np. wspomniany RaRa) to inwestycja – regularne spożywanie tej wody pozwala nie tylko wyeliminować z organizmu nadmiar wolnych rodników, lecz także poprawia odporność organizmu. W efekcie spożywanie wody wodorowej o terapeutycznym stężeniu wodoru molekularnego w rekomendowanych ilościach, pozwala dobrze nawodnić organizm i tym samym zapewnić sobie dobre samopoczucie.

Jesteś na diecie? Musisz wiedzieć, że woda wodorowa wspomaga proces odchudzenia. Ma także korzystny wpływ na walkę z cellulitem.

Materiał Partnera