Data: 31 października 2019 Kategoria: Zdrowy styl życia
suchy basen

Suchy basen bez piłek. Funkcje i zastosowania

Suchy basen większości z nas kojarzy się z zabawą wśród wielu kolorowych piłeczek. I słusznie. Ale szaleństwo w kulkach to nie jedyny sposób, w jaki możemy wykorzystać taki basen. Jeśli mamy w domu kilkumiesięcznego maluszka, suchy basen bez piłek doskonale sprawdzi się również jako bezpieczny i wygodny kojec. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Każda metoda działania zawsze ma swoich zwolenników i przeciwników. Podobnie jest w przypadku kojców. Dlatego na wstępie wyjaśniamy i uspakajamy – odpowiednio dobrany oraz właściwie stosowany kojec stanowi dobre rozwiązanie. Co to oznacza w praktyce?

Zalety domowego kojca

Każdy maluszek rozwija się w swoim tempie, dlatego trudno jest dokładnie określić czas, w którym możemy podarować mu kojec. Przyjmuje się, że najlepiej jest to zrobić, kiedy dziecko ukończy 6 miesiąc życia. Wówczas to najczęściej zaczyna ono pełzać, raczkować, turlać się, jednym słowem – samodzielnie poruszać. Suchy basen bez piłek na tym etapie rozwoju może mu zapewnić bezpieczeństwo, a nam pozwolić na zrobienie tego, czego nie mielibyśmy szansy wykonać podczas opieki nad maluchem bez kojca.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. I tutaj z pomocą przychodzą producenci miękkich i komfortowych suchych basenów. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród różnych rozmiarów, kolorów i kształtów. Dzięki temu wszyscy mogą być zadowoleni. Boki i dno suchego basenu tworzone są z nietoksycznej i trwałej pianki poliuretanowej. Całość zaś pokrywana jest specjalnym pokrowcem, wyposażanym w zamek błyskawiczny i szytym z przyjemnej w dotyku oraz łatwej w utrzymaniu czystości dzianiny. Ponadto spód kojca wykonywany jest z wodoodpornego materiału. Z suchego basenu możemy zatem śmiało korzystać również na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Jeśli pokrowiec ulegnie zabrudzeniu, bez problemu wypierzemy go w pralce.

A co suchy basen bez piłek daje naszym maluszkom?

Zapytaliśmy o to eksperta, naszego rozmówcę z firmy Mimii, która specjalizuje się w produkcji suchych basenów: Kojec w postaci suchego basenu, oprócz bezpiecznej i swobodnej zabawy, pozytywnie wpływa na rozwój naszego dziecka. Uczy go bowiem samodzielności, a co za tym idzie, powoli przygotowuje do radzenia sobie z separacją od mamy i taty w przyszłości. Przebywając w basenie, maluch oswaja się również z sytuacją, w której rodzice podczas opieki nad nim dzielą uwagę na inne czynności i obowiązki. Kojec to rozwiązanie zapewniające także niezwykle istotną w tym okresie życia możliwość bezpiecznego obserwowania otoczenia. A z czasem, jeśli nasz maluch pokocha swój basen, możemy wyposażyć go w kolorowe kulki i zamienić kojec w zabawkę oraz narzędzie pomocne w rozwoju integracji sensorycznej. 

Materiał Partnera