Data: 31 października 2019 Kategoria: Zdrowy styl życia
rower dla starszego dziecka

Rowery dla młodzieży i większych dzieci

Rower to środek transportu, który ma coraz większe rzesze zwolenników. Jest szczególnie lubiany wśród młodzieży i trudno się temu dziwić – własny rower to pierwszy pojazd, którym samodzielnie można przemieszczać się po okolicy. Jednak, aby nastolatek rzeczywiście lubił jeździć na rowerze, powinien on posiadać dobry, odpowiednio dobrany model. Sprawdźcie czym kierować się przy wyborze roweru dla nastolatka.

Rowery dla młodzieży – o czym pamiętać?

Każdy rodzic nastolatka wie jak trudno jest znaleźć taki rower, który w pełni odpowiadać będzie wygórowanym oczekiwaniom nastolatka. Sprawa jest szczególnie trudna ze względu na szereg dostępnych na rynku rozwiązań – wybranie tego jednego to dla wielu twardy orzech do zgryzienia.

Młodzi ludzie często dokonują zakupu pod wpływem mody lub estetyki. Kryteria te stosują zarówno przy wyborze butów czy kurtki, jak i roweru, co zdecydowanie nie jest właściwą taktyką podczas wybierania tego sprzętu. Z tego powodu poszukiwaniem roweru dla nastolatka powinni zajmować się głównie jego rodzice, którzy z pewnością podejdą do tematu rozsądnie – radzi nasz rozmówca reprezentujący sklep rowerowo-sportowy ROWMOT.

Dobry rower młodzieżowy powinien zapewniać wygodę i bezpieczeństwo, dlatego musi mieć odpowiedni rozmiar. Dobrze też, by był wyposażony w pewne akcesoria, takie jak błotniki, światła przednie i tylne, bagażnik i koszyk rowerowy, w którym młody właściciel jednośladu będzie mógł np. przewozić szkolny plecak.

Rower dla nastolatka musi też być stabilny i komfortowy w jeżdżeniu. Najlepiej sprawdzi się więc rower górski lub turystyczny.

Rower dla nastolatka – jaki rozmiar kół?

Ważnym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania roweru dla nastolatka jest rozmiar jego kół. Istotne jest, by ich wielkość była dobrze dobrana względem wzrostu przyszłego właściciela, jego preferencji oraz możliwości fizycznych.

Przyjmuje się, że dla nastolatka o wzroście powyżej 145 cm najlepsze będą koła 26′. Warto wiedzieć, że im większe koła będzie miał rower, tym dłużej dziecko będzie mogło z niego korzystać. Jeśli jednak szukacie roweru dla nieco niższego nastolatka, lepiej zdecydować się na mniejsze koła. Pamiętajmy, aby nie przesadzić i nie kupić roweru za bardzo przyszłościowego, rower będzie za duży i dziecko może się zniechęcić.

Nie bez znaczenia są także warunki, w których sprzęt ma być wykorzystywany – innych cech oczekuje się od roweru do jazdy po mieście, a innych od sprzętu do jazdy w terenie. Warto wiedzieć, że do jazdy po mieście lepiej sprawdzi się rower z mniejszymi kołami, podczas gdy większe koła będą idealne na długich dystansach, a nawet na terenach górzystych.

Materiał Partnera