Data: 15 sierpnia 2019 Kategoria: Porady medyczne
Wczasy rehabilitacyjne nad morzem

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem i ich zalety

Dlaczego wczasy rehabilitacyjne nad morzem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Położenie ośrodka, wbrew powszechnie panującym opiniom, odgrywa ogromną rolę. Klimat potrafi bowiem w sposób znaczący wpłynąć na przebieg procesu rehabilitacyjnego.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, rehabilitant z Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego Posejdon w Krynicy Morskiej: Dobroczynny wpływ morskiego klimatu jest nie do przecenienia. Wysoka zawartość jodu we wdychanym powietrzu sprzyja wzmocnieniu układu odpornościowego oraz pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego gruczołu tarczycy. A ta, jak wiadomo, odpowiada za produkcję hormonów, regulujących procesy metaboliczne oraz pracę układów nerwowego, mięśniowego oraz krążenia. Poza tym w morskim powietrzu znajdują się również cenne pierwiastki takie jak brom, wapń czy magnez.

Dlaczego jeszcze wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego nad morzem to dobre rozwiązanie?

Poza tym, co już powiedziałem wcześniej, wyjazd nad morze oznacza zmianę klimatu. Ta zaś stanowi dla naszego organizmu bodziec do przystosowania się do zaistniałych – nowych warunków. A to dla naszego ciała z kolei oznacza konieczność podjęcia dużo bardziej energicznego działania. Można zatem powiedzieć, że przebywanie nad morzem stanowi swego rodzaju trening dla organizmu – tłumaczy nasz rozmówca.

Wczasy i rehabilitacja jednocześnie – jak to wygląda w praktyce?

Dobre ośrodki, organizujące wczasy rehabilitacyjne, dysponują zarówno odpowiednio przygotowanymi lokalami, jak i właściwie wyszkolonymi specjalistami. W praktyce oznacza to, że wybierając taki ośrodek, mamy zapewniony komfortowy wypoczynek oraz profesjonalnie przeprowadzane zabiegi rehabilitacyjne.

Poza wykwalifikowanym personelem w takim ośrodku będziemy mieli zapewniony również kontakt z lekarzem. Na konsultacjach lekarskich omawia się postępy w procesie rehabilitacyjnym i sprawdza, czy nie należy wprowadzić zmian w rozpisany wcześniej plan zabiegowy.

Dobre ośrodki wczasowo-rehabilitacyjne posiadają odpowiednie wyposażenie – zarówno to konieczne do przeprowadzania zabiegów rehabilitacyjnych, jak i to, służące relaksowi i rozrywce. A zatem w takim ośrodku zastaniemy profesjonalne sale do kinezyterapii, odpowiednią liczbę stanowisk do terapii indywidualnej oraz bogatą ofertę zabiegów w zakresie fizykoterapii.  Ponadto na jego terenie znajdziemy sale i tereny rekreacyjne.

Materiał Partnera