Data: 2 października 2018 Kategoria: Porady medyczne

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Depilacja laserowa to jedna z profesjonalnych metod usuwania niechcianego owłosienia skóry. Z tej metody korzysta coraz więcej kobiet, jak i mężczyzn. Ten zabieg przeznaczony jest szczególnie dla osób, u których występuje podrażnienie po tradycyjnych metodach depilacji. Depilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków, ale wymaga też cierpliwości i sporego wydatku.

Masz problemy z owłosieniem? Brakuje ci pieniędzy na zabieg? Chcesz wziąć pożyczkę, ale masz nieciekawą historię kredytową? Możesz sprawdzić listę pożyczek na rynku dla osób zadłużonych na stronie internetowej Matchbanker.pl. Jest to porównywarka bankowa, która profesjonalnie spełnia oczekiwania swoich klientów, używając prostego języka na stronie, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego. Serwis jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty. Matchbanker.es (dostępny również na rynku hiszpańskim)  współpracuje jedynie z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy udzielili pomocy tysiącom innych klientów. Nawet, jeżeli mieszkasz za granicą na przykład w Danii, możesz skorzystać z Fair-laan.dk, duńskiego odpowiednika strony Matchbanker.

Pożyczka dla zadłużonych jest to chwilówka online oferowana przez firmy pozabankowe, które są mniej rygorystyczne niż banki. Warunkiem otrzymania takiej pożyczki jest uzyskiwanie dochodów jako gwarancji spłacenia zobowiązania w ciągu terminu określonego w umowie. Przy korzystaniu z takich usług należy jednak pamiętać o terminowej spłacie. Jest to związane z wieloma korzyściami, ponieważ opóźnienia są płatne, a do tego kolejna pożyczka będzie już większa.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Przed skorzystaniem z zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Takie przygotowania mogą potrwać nawet miesiąc. Jest ono zależne od kondycji zdrowia danej osoby, dlatego powinno się skonsultować z lekarzem przed zabiegiem.

Przykłady przeciwwskazań:

  •     Ciąża,
  •     Świeża opalenizna,
  •     Bliznowce,
  •     Padaczka,
  •     Nietypowe brodawki skórne,
  •     Choroby skóry,
  •     Nowotwory,
  •     Zaburzenia pigmentacji,
  •     Nowotwory,
  •     Cukrzyca.

Przygotowanie do zabiegu:

Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać lub używać samoopalacza. Skóra na zabieg nie może być podrażniona ani przesuszona. Trzeba również odstawić leki fotouczulające. Na tydzień przed zabiegiem nie można używać produktów, które zawierają w sobie witaminę A lub C. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, bez makijażu czy kremów.

Jak przebiega zabieg?

Wiązki lasera emitują na skórę w wybranym miejscu, gdzie wychwytują ciemny barwnik nazywany melaniną, który znajduję się w cebulkach włosowych. Melanina pochłania światło lasera, podgrzewa się i ulega nieodwracalnemu zniszczeniu. Dobrze stosowana długość impulsu lasera nie niszczy skóry przy zabiegu.

Pierwszy zabieg musi być jednak poprzedzony wizytą u kosmetologa, który stwierdzi czy będzie to dla pacjenta dobre rozwiązanie.

Kiedy nie ma żadnych przeciwwskazań, wtedy u niektórych pacjentów wykonuje się próbę laserową.

Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, ponieważ włosy nie rosną w tym samym czasie. Najczęściej zabieg powtarza się co miesiąc przez około pół roku, a później raz na rok.

Wybrane partie ciała naświetla się małą wiązką światła. W zależności od powierzchni ciała zabieg trwa od kilkunastu minut do aż paru godzin.

Materiał Partnera