Data: 27 października 2017 Kategoria: Medycyna estetyczna

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Czym dokładnie jest makijaż trwały?

Makijaż trwały wykonujemy, aby podkreślić naszą urodę lub zatuszować pewne niedoskonałości twarzy. Makijaż podkreśla kontury, wydobywając z nas piękno. Za jego pomocą możemy skorygować kształt asymetrycznych ust, czy powiększyć je naturalnie i delikatnie. Makijaż trwały może wzmocnić kolor warg czerwienią lub innym kolorem, naturalnym bądź nieco bardziej ekstrawaganckim. Na wzmocnione kolorem usta wystarczy nałożyć odrobinę bezbarwnego błyszczyka, balsamu, czy naturalnego wosku, by nabrały prawdziwego blasku. Makijaż permanentny może także podkreślić nasze oczy – kreski na powiekach u nasady rzęs nie będą tak szerokie, jak kreski namalowane eyelinerem, czy kredką do oczu. Będą niemalże niewidoczne, a jednak oko wyraźnie zostanie podkreślone i nabierze charakteru. Obecnie bardzo na topie jest także makijaż trwały brwi.

Cienkie brwi odeszły do lamusa. Brwi nie powinny być przerzedzone, zbyt cienkie i oczywiście nie powinny być asymetryczne. Wszystkie defekty można uzupełnić jedną z kilku technik, z których najbardziej popularna jest obecnie technika piórkowa, czyli microblading, która gwarantuje niezwykle naturalny wygląd naszych brwi – mówi nam przedstawicielka Salonu Piękności BEDNARA z Lublina.

Pigment jest wprowadzany za pomocą mikro ostrza (stąd nazwa microblading) do warstwy kolczystej naskórka.

Kiedy i dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to świetne rozwiązanie w bardzo wielu przypadkach. Zacznijmy od tego, że makijaż permanentny dedykowany jest wszystkim, którzy mają ochotę dokonać trwałej korekty swojej urody. Powodów może być wiele, począwszy od zwyczajnego niezadowolenia, czy kompleksów, na przykład na punkcie asymetrycznych ust. Być może inne osoby nawet nie zauważają tego defektu, ale my widzimy go za każdym razem, kiedy spoglądamy w lustro. Makijaż trwały to rozwiązanie dla osób, które mają problem z rzadkimi brwiami, czy wypadającymi, rzadkimi rzęsami. Linia wykonana na powiece podkreśli oko, a jeśli dodatkowo zdecydujemy się na przedłużanie rzęs, efekt będzie naprawdę niesamowity i widoczny z daleka. Na nowoczesny makijaż permanentny chętnie decydują się Panie, które noszą szkła kontaktowe i okulary – z dwóch powodów: ze względu na słaby wzrok precyzyjne wykonanie makijażu sprawia im kłopot albo czują się niekomfortowo w swoich szkłach i makijażu jednocześnie. Makijaż trwały to świetne rozwiązanie dla perfekcjonistek, które chcą wyglądać doskonale przez całą dobę, a dodatkowo cenią sobie swój czas i nie lubią poświęcać sporej części każdego poranka na podkreślenie brwi i linii oka. Naprawdę warto!

Materiał Partnera