Data: 5 września 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna
kwas-hialuronowy

Kwas hialuronowy w medycynie – co warto wiedzieć?

Kwas hialuronowy jest przez wielu nazywany „eliksirem młodości”. Dlatego też jest bardzo często wykorzystywanym składnikiem w medycynie estetycznej. Nie można bowiem zaprzeczyć, że dzisiejsze czasy są kultem piękna i młodości, toteż zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą dobrze wyglądać również kiedy skończą 40, 50 czy 60 lat. Zabiegi medycyny estetycznej mogą im w tym skutecznie pomóc.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Przyjmuje postać soli sodowej i największe stężenie ma w skórze, mazi występującej w stawach oraz w oku, a dokładniej w ciele szklistym oka. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody, odpowiadające za nawilżenie, jędrność i sprężystość skóry. Niestety z wiekiem jego ilość spada. Niedobory można uzupełnić stosując kremy, tabletki czy wykonując zabiegi medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące kwas hialuronowy są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, dlatego jest zupełnie bezpieczny i doskonale tolerowany przez organizm – komentuje nasz ekspert z Dolnośląskiego Centrum Chirurgii Ręki i Medycyny Estetycznej Chiroplastica. Rezultat zabiegów jest od razu widoczny, lecz efekty zanikają po ok. 10-12 miesiącach, dlatego zabiegi należy powtarzać, jeśli chcemy je utrzymać. Za pomocą kwasu hialuronowego można wygładzić zmarszczki, fałdy oraz bruzdy nosowo-wargowe, powiększyć piersi, pozbyć się blizn potrądzikowych, wymodelować pośladki i łydki czy opadające policzki. Dzięki takim zabiegom niejedna osoba znowu czuje się atrakcyjnie. Dodatkowo w centrum Chiroplastica przeprowadzane są unikatowe zabiegi powiększania penisa przy użyciu kwasu hialuronowego.

Gdzie jeszcze wykorzystywany jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej. Znalazł również zastosowanie w okulistyce w produkcji płynu do soczewek raz kropli do oczu, a także przy zabiegach chirurgicznych wykonywanych na narządzie wzroku. W ortopedii z kolei pomaga w zwyrodnieniu stawów, w ginekologii zaś przyspiesza gojenie ran i zwalcza stany zapalne. Co najważniejsze, może być wykorzystywany również u alergików, ponieważ naprawdę rzadko powoduje wystąpienie reakcji uczuleniowych. Warto korzystać z jego bezapelacyjnie rewelacyjnych właściwości.

Materiał Partnera