Data: 8 stycznia 2017 Kategoria: Ciąża

Niezbędnik młodej mamy. Jakie akcesoria warto mieć w domu po urodzeniu dziecka?

Przygotowania do narodzin dziecka to ważny moment w życiu każdej mamy. Już zawczasu powinniśmy zaplanować, jakie meble, ubrania i akcesoria będą potrzebne naszemu maleństwu.

Odpowiednie ubranka

Przyjmuje się, że niemowlę należy ubierać w jedną warstwę ubioru więcej, niż osobę dorosłą. Organizm noworodka dopiero uczy się właściwego mechanizmu termoregulacji, dlatego istotne, abyśmy zapewnili mu odpowiednie ciepło. Kompletując zestaw ubraniowy warto postawić na różnorodność – body z krótkimi i długimi rękawkami, kaftaniki, pajacyki czy klasyczne śpioszki. W zimniejsze dni przydatne okażą się sweterki i bluzy, czapeczki, bawełniane skarpetki oraz rękawiczki niedrapki.

Przyrządy i akcesoria kąpielowe

Gdzie kąpać naszą małą pociechę? Można to zrobić w klasycznej wannie, choć jest to mało komfortowe i niepraktyczne. Zdecydowanie lepiej zainwestować w dziecięcą wanienkę, bądź wiaderko do kąpieli. Do pomiaru temperatury wody potrzebny nam będzie specjalny termometr. Dobierając kosmetyki do higieny powinniśmy dokładnie czytać etykiety – zwrócić uwagę na zawarte składniki oraz przeciwwskazania wiekowe. Jeśli dziecko przejawia skłonność do uczuleń, warto kupować preparaty dla alergików. Po umyciu niezbędne okażą się ręczniki (najlepiej z frotte), a także miękka szczotka do włosów (z zaokrąglonymi brzegami, aby nie skaleczyć główki) oraz cążki do obcinania paznokci.

Przewijanie dziecka

Do przewijania świetnie posłuży nam przewijak, w formie odrębnego mebelka, np. łączonego z komodą. Możemy tam chować niezbędne produkty – talki, kremy czy oliwkę do nacierania niemowlęcego ciała. Absolutną koniecznością są pieluszki. Poza typowymi ,,jednorazówkami”, powinniśmy posiadać co najmniej kilka sztuk pieluch tetrowych i flanelowych.

Gwarancja spokojnego snu

Sen to jedna z najważniejszych czynności, wykonywanych przez malutkie dzieci. Noworodek potrafi przespać nawet 20 godzin w ciągu doby! Aby zapewnić mu należyty komfort, musimy nabyć odpowiednie łóżeczko. Klasyczne drewniane modele wykonuje się w wymiarach 120×60, z wyjmowanymi szczebelkami (dzięki temu, kiedy dziecko podrośnie, będzie mogło samo opuszczać łóżeczko). Pościel powinna być wykonana z materiałów niealergicznych. W przypadku prześcieradła, warto rozważyć zakup ceratek gumowanych, które nie będą się ściągać, zabezpieczając łóżeczko przed zamoczeniem.

Przybory do karmienia

Kobiety, chcące karmić piersią, powinny zaopatrzyć się w minimum dwa biustonosze do karmienia, wraz z wkładkami laktacyjnymi. Do odciągania mleka przyda się laktator. Warto również posiadać sterylizator i podgrzewacz do butelek, które nie są niezbędne, ale znacznie ułatwiają życie.

Po wyjściu z domu

Dziecko powinno być przygotowane nie tylko na to, co czeka je w domu, ale też na to, co poza nim. Do codziennych spacerów potrzebny będzie wózek – najlepiej stosunkowo głęboki, z odpowiednią osłoną przed upałami i deszczem. Jeśli poruszamy się samochodem, koniecznym okaże się zakup właściwego fotelika.

Wiele, wiele więcej…

Przytoczone przykłady nie wyczerpują tematu. W sprzedaży znajdziemy inne przedmioty, ułatwiające opiekę nad dzieckiem, takie jak elektroniczna niania, łóżko turystyczne, leżaczki, beciki, otulacze i wiele, wiele więcej. Stosowną ofertę najlepiej przejrzeć samemu, aby przekonać się, czego naprawdę potrzebujemy. Bogatym wyborem produktów dysponuje m.in. firma AICO z Warszawy – renomowany dystrybutor artykułów dziecięcych i niemowlęcych wszystkich wiodących marek.

Materiał Partnera